• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Etiket Fiyatları

Transfer etiket fiyatları yapılan işleme, kullanılan renk seçeneklerine, folyo ve etiket malzemesinin kalitesine, işlem yapılan alan büyüklüğüne, adet / parti sayısına ve baskısı yapacak olan firmanın tecrübesine göre farklılıklar gösterebilir.

Isı Transferi Etiketi

Isı transferi, görüntüyü giysinin kendisine kopyalamak için basılı bir görüntünün alınması ve görüntünün doğrudan giysiye sabitlenmesi yöntemidir. Tipik olarak, bu teknoloji tişörtleri özelleştirmek için ve son zamanlarda “etiketsiz” etiketlerin uygulanması için kullanılmıştır. Isı transfer süreci, tasarımın baskılı yüzeyin alt katmanlarına gömülmesini sağladığından, tasarım giysinin ömrü boyunca dayanacaktır.

Termal transfer etiketleri bu teknolojinin benzersiz satış özelliği ‘Artık Çizik Etiket Yok’ olmuştur ancak teknik avantajları da vardır! Tipik olarak bu etiketler, iç giyim, tişört ve mayo gibi doğrudan cilt teması olan giyim / giysilerde ve otomotiv ürünlerde kullanılır. Transfer etiket fiyatları her ürüne göre farklı belirlenmektedir.

Isı Transferli Baskı Nasıl Çalışır

Tasarım resmi, özel transfer kağıdına veya sentetik filme basılır. Bu alt tabaka, salım tabakası olarak bilinen özel bir kaplamaya sahiptir. Bu, görüntünün giysiye aktarılmasına yardımcı olur. Görüntü, kaplama ile bir tarafa ters olarak yazdırılır.

Baskı yöntemleri arasında Serigrafi, Flekso, Dijital veya bazen bu sistemlerden ikisinin bir kombinasyonu bulunur. Transfer etiket fiyatları yapılan işleme göre değişiklik gösterebilir.

Isı Transferi Etiketi Nedir

Sıcak transfer etiket ile basılan görüntü, giysiye, kontrollü bir sıcaklıkta, belirli bir basınç altında ve kesin bir zamanda bir ısı presi ile uygulanır. Isı presleri örnek bir istiridye kabuğu tasarımı olabilir veya bir üretim hattında yarı otomatik olabilir. 

Tekstil alt-tabakası pres üzerine serilir ve daha sonra baskılı transfer kağıdı veya film, kumaşla temas halinde olan mürekkepli taraf ile üstüne yerleştirilir.

Pres, önerilen basınca ve süreye ayarlanır. Transfer etiket fiyatları kullanılan yönteme göre de değişiklik gösterecektir.

Tutamak, ısı presini kapatmak için indirilir; süre dolduğunda bir alarm çalacaktır.

Transfer etiketten transfer kağıdı daha sonra sıyrılır (bazı türler soğuyana kadar bırakılmalıdır; diğerleri hala sıcakken çıkarılmalıdır) mürekkepli tasarım kalıcı olarak giysinin liflerine aktarılır.

Kalite Güvenilirlik Çok Yönlülük

Isı transferleri yüksek kaliteli ve güvenilirdir, manuel olarak üretilen ekipmanlara kıyasla atık üretiminde azalma sağlar. Isı transferi teknolojisi ile termal transfer etiket kişisel gereksinimlerinize göre özelleştirilebilir ve etiketsiz etiketler uygulamanız gereken tekstiller için uyarlanabilir. 

Etiketleri Anlamak 

Barkod etiketleri tipik olarak termal transfer veya doğrudan termal baskı teknolojisi kullanılarak yazdırılır. İkisi arasındaki farkları ve nerede kullanıldıklarını aşağıda açıklayacağız.

  • Termal transferde, yazıcı etiketi görüntüleme mekanizması olarak bir şerit kullanır. Termal transfer şeridi, bir tarafında özel siyah kaplama bulunan bir ruloya sarılan ince bir filmdir. Bu kaplama genellikle bir mum veya reçine formülasyonundan yapılır.

Termal transfer etiket makinası ile transfer yazdırma sırasında, şerit, şeridin kaplamalı tarafı etikete bakacak şekilde etiket ve yazıcı kafası arasından geçirilir. Şerit ve etiket baskı kafasının üzerinden geçerken, baskı kafasından gelen ısı şeridin kaplamasını ısıtır ve şeritten etiketin yüzeyine aktarılır. 

  • Doğrudan termal baskı, daha basit bir baskı yöntemidir. Öncelikle doğrudan termal etiketlere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunlar etiketin yüzeyinde bu yöntemle basılabilmesini sağlayan özel bir kaplamaya sahiptir. Direkt termal baskı için şerit gerekmez. Etiketler, yazıcı kafasıyla doğrudan temas eder ve yazıcı kafası, yazdırılan görüntüyü oluşturmak için etiket üzerindeki özel kaplamayı ısıtır. Transfer etiket fiyatları baskı türüne, yapılan işleme göre değişiklik gösterecektir.

Termal Transfer Baskı

Birincil nedenler, baskı kalitesi, basılı görüntünün dayanıklılığı ve etiketin uzun ömürlü olmasıdır. Termal teknika transfer etiket şeritleri, basit günlük baskıdan zorlu ortamlara kadar çeşitli formülasyonlarda gelir – örneğin kimyasallara ve çözücülere maruz kalmaya dayanabilir. Genel olarak konuşursak, termal transfer etiket daha uzun süre dayanır ve neme, aşınmaya ve UV’ye maruz kalmaya doğrudan termal etiketlere göre daha iyi dayanabilir.

Direkt Termal Etiketler

Direkt termal etiketler, kısa ömre sahip daha basit uygulamalar için kontrollü ortamlarda kullanılan etiketler için mükemmel bir seçimdir. Şeride ihtiyaç olmadığından, doğrudan termal, nakliye etiketleri veya yüksek cirolu envanter uygulamaları gibi geçici kullanım için olan etiketleri yazdırmanın ucuz bir yoludur. Transfer etiket fiyatları yapılan işleme göre değişiklik gösterecektir.

Bu, doğrudan termal baskıya karşı termal transferin bir özetidir. Herhangi bir sorunuz varsa veya doğrudan termal baskıya karşı termal transfer hakkında daha fazla ayrıntı almak istiyorsanız, bize bildirin; hesap yöneticilerimizden herhangi biri yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Transfer etiket fiyatları işlem türü, renk seçenekleri ve işlem yapılan alana göre farklılıklar gösterebilir.

Tekstilde Doğrudan Baskıya Karşı Transfer Baskı

Doğru canlı renkler ve keskin grafik ayrıntılarının en iyi sonucunu elde etmek için polyester üzerine transfer baskı önerilir.

Transfer baskı etiket tasarımınızın benzersiz şekilde oluşturulmasını sağlar

Polyester ve polyester karışımları üzerine baskı konusunda firmalar her geçen gün uzmanlaşmakta ve talep edilen tüm işlemlere cevap verebilecek niteliktedir. Kullanılan transfer tekniği ile desenler özel olarak kaplanmış transfer kağıdına yazdırılarak istenilen sonuçlara kolayca ulaşılabilmektedir. Dijital transfer baskı ile renk seçimimiz sınırsızdır. Transfer etiket fiyatları yapılan işleme göre belirlenmektedir.

Kağıttan kumaşa transfer, kalenderde ayrı bir işlemde gerçekleşir. Mürekkep, etiket transfer kağıdı üzerine çok ince bir tabaka halinde oturur. Kalenderdeki yüksek sıcaklıklarda, mürekkep kağıttan kaçmak isteyecek ve kumaş tarafından emilecektir (süblimasyon).

Termal transfer etiket çeşitleri ile transfer tekniği, renkleri ve ayrıntılı grafik çizgilerini mükemmel bir şekilde çevirir.

Doğrudan Baskı Sağlam Bir Yer Kazanıyor

Dispers renklerle direkt baskı, tekstil sektöründe dikkat çeken oldukça yeni bir teknolojidir. Bununla birlikte, şimdiye kadar teknoloji, birçok önlemi ve tabii ki dayanıklı bir sonuç elde etmek için kumaşın kapsamlı bir şekilde bitirilmesini gerektiriyor.

Dispers renkler kumaşın üzerine ince bir tabaka halinde oturacak ve doğrudan kumaş üzerine basıldığında kontrol edilmesi zor olacaktır. Isı, mürekkebin üstün görünmesine neden olur ve doğrudan kumaş üzerine yazdırmayı seçerseniz, renklendiricilerin çökmesi için müteakip bir ısıl işlem eklemeniz gerekir. Bununla birlikte, eşit bir ısıl işlem elde etmek ve dolayısıyla kumaş üzerinde ışık farklılıklarından kaçınmak zor olacaktır. Soğuk transfer etiket tekstil sektöründen kullanım oranı düşüktür.

Transfer etiket fiyatları kullanılan renk seçeneklerine, etiket malzemesinin kalitesine ve baskısı yapacak olan firmanın tecrübesine göre farklılıklar gösterebilir.