• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
 • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Baskıcılar İstanbul

Transfer baskıcılar İstanbul ilinde size birçok seçenek sunmaktadır. Transfer baskının uygulanacağı ürüne uygun baskı seçeneklerini sizer için kısa bir şekilde özetledik.

Transfer Baskı

İstanbul transfer baskı firmaları şirketinizden veya kulübünüzden en iyi şekilde yararlanmak için, toplam altı sonlandırma seçeneğiniz vardır. Doğrudan baskı türleri serigrafi ve doğrudan giysiye (dijital doğrudan baskı), transfer baskı türleri esnek folyo, flok folyo ve süblimasyon baskı ve yüksek kaliteli nakış. Projenize en uygun teknoloji hangisi? Cevap, istenen kumaş türüne, uygulamaya ve baskıya bağlıdır. Transfer baskıcılar İstanbul ilinde size en uygun uygulamayı seçecektir. Transfer baskı nedir sorusunu geniş yelpazede açıklayalım.

Doğrudan Baskı Serigrafi

İstanbul’da transfer baskı firmaları serigrafi baskı süreci, neredeyse her kumaşın tutarlı bir şekilde yüksek kalitede kişiselleştirilebildiği, tekstil terbiyeleri arasında gerçek birçok yönlüdür. Baskı mürekkebi doğrudan malzemeye uygulandığından, bu yöntem tekstil ürünlerine büyük miktarlarda ayrı yazı ve logo eklemek için mükemmeldir. Renkli motifiniz, bir çok renk serisinden dört adede kadar baskı rengiyle ve çeşitli özel ve efekt renkleriyle uygulandığını biliyoruz. Transfer baskıcılar İstanbul şehrinde serigrafi dahil bir çok konuda uzmandır.

Özellikle kalın ve aynı zamanda elastik boya uygulaması sayesinde, baskı aşınmaya son derece dayanıklıdır ve sık yıkamadan sonra bile yüksek kalitesini korur. Serigrafi baskı, büyük miktarlarda özellikle uygun maliyetli bir baskı işlemidir ve bu nedenle daha büyük sipariş miktarları için en popüler tekstil kaplamalardan biridir. Transfer baskı kağıdı toptan olarak uygun fiyata alınması muhtemeldir.

Serigrafi Uygulaması

Motifinizi basabilmeniz için, özel olarak kaplanmış bir perde daha sonra baskı mürekkebinin geçmesine izin vermeyecek noktalarda ışığa maruz kalır. Poz, bu alanların sertleşmesini ve böylece renk opak olmasını sağlar. Uygulamayı yapan kişiler dört adede kadar baskı renginin her biri için bir şablon hazırlar. Transfer baskı fiyatları baskı miktarına göre değişim gösterebilir.

Elekler daha sonra bir baskı karuseline yerleştirilir ve yukarıdan boya ile çalıştırılır. Şimdi bir çalışan, seçtiğiniz tekstili serigrafi karuselinin bir tabakasına uzatıyor.

Baskı mürekkebi ile doldurulan şablon kumaşın üzerine iner. Bir silecek, mürekkebi perdeden fırçalar ve yüksek basınçla kumaşa bastırır. Bu nedenle, yöntem aynı zamanda baskı işlemi olarak da bilinir. Serigrafi Transfer baskıcılar İstanbul şehrinde bireysel adımların hızlı bir şekilde sıralanması sayesinde, kısa sürede bir tekstile arka arkaya baskı yapılabilmektedir. Son olarak, istediğiniz ürün kurutma tünelinden tekrar geçer. Elekler bir çamaşır makinesinde temizlenir ve bir sonraki işe hazırdır. 

Doğrudan Dijital Baskı

Tekstillerinizin üzerine bir fotoğraf motifi basmak ister misiniz? O halde dijital Transfer baskıcılar İstanbul ilinde doğrudan baskı sizin için mükemmeldir. Bu yöntemle, işlem renkleri camgöbeği, macenta, sarı ve siyah, en yüksek düzeyde ayrıntı, fotogerçekçi bir görünüm ve parlak bir renk efekti ile renk açısından mükemmel bir baskı görüntüsü sağlar. Baskıların, herhangi bir ara adım veya transfer tekniği olmaksızın yapıldığını bilmekteyiz. Bunun yerine, dijital baskıya benzer şekilde, renk, özel nozüller kullanılarak doğrudan kumaşa işlendiğini görürüz. Özel pigment mürekkebin en iyi şekilde tutunabilmesi için baskı malzemenizin pamuk içeriği en az %85 olmalıdır. 

Dijital Baskı Uygulaması

Transfer baskıcılar İstanbul ilinde baskı verileriniz herhangi bir sapma olmaksızın doğrudan dijital baskı makinesine gönderilir. Bir çalışan daha sonra tekstili kendisi için sağlanan plakaların üzerine uzatır. Astar ile kısa bir işlemden sonra renk devreye girer. Boya püskürtme uçlarıyla donatılmış bir slayt, motifinizi sırayla malzemenin üzerine püskürtür. Kurutma tünelinde kısa bir süre sonra tekstiliniz sevkiyata hazırdır. 

Transfer Baskı İşlemi

Bu tarz transfer baskı yapan yerler ile motifiniz önce bir taşıyıcı malzemeye uygulanır ve ardından istenilen tekstile aktarır. Kullanılan transfer baskı kağıdı, baskı türüne ve baskı görüntüsünü aktarma yöntemine bağlı olarak transfer baskı, her biri kendine özgü avantajları ve özellikleri olan farklı türlere ayrılır.

Baskı dosyasının, taşıyıcı malzeme olan transfer filmi üzerine ters ayna şeklinde yazdırıldığını biliyoruz. Makine şimdi baskı motifini kesme konturu boyunca keser. Güvenlik kenarı, kesilmiş kontur ve fazla film kaldırdığını bilmekteyiz. Kalan şey transfer baskı presi altına girer ve pratik olarak çok fazla ısı ve basınçla kumaş üzerinde eritilir veya süblimasyon baskısında buharlaşmaktadır. Bu şekilde, motifiniz her durumda kumaşa sağlam bir şekilde bağlı kalmakta. Transfer baskıcılar İstanbul ilinde size birçok seçenek sunmaktadır.

Dijital Transfer Baskı

Transfer baskıcılar İstanbul ilinde bu baskı işlemi ile alt tabaka dijital baskı kullanılarak basmaktadır. Motif, CMYK renk alanında oluşturulur ve bu nedenle zengin ayrıntılar ve parlak renk sunumu ile parlayabilir. Bu, renk tasarımı için tüm seçeneklere sahip olduğunuz anlamına gelir (ör. Gradyanlar veya foto-gerçekçi görüntüler). Önceden basılmış transfer filmi, baskı malzemesinin tüm yüzeyine bastırıldığı için, dijital transfer baskı özellikle pamuk veya polyester kumaş üzerinde daha küçük motiflerin gerçekleştirilmesi için tavsiye edildiği biliniyor. Ek olarak, baskı süreci kısa tirajlar için idealdir. 

 • Küçük bir sürümden kullanılabilir
 • Pamuk veya polyester kumaşlar için uygun
 • Dijital baskıda mürekkep uygulaması (CMYK modu)
 • Zengin renklerle fotoğraf gerçekliğinde baskı kalitesi
 • Detaylı motifler ve renk geçişleri mümkündür
 • Delici keskin hatlara sahip yüksek kaliteli optikler
 • Baskının pürüzsüz, yüksek kaliteli bir hissi var
 • Küçük formatlı baskı görüntüleri için tasarlanmıştır

Transfer Baskı Süblimasyon Baskı

Süblimasyon baskısı olarak adlandırılan diğer transfer baskı türlerinin aksine, daha önce taşıyıcı üzerine yerleştirilen motif kumaşa “kaynaklanır”, bunun yerine buharlaşma işlemi kullanıldığını bilmekteyiz. Bu, fiziksel halini katıdan gaza ve ardından yüksek basınç ve ısı altında tekrar katı hale değiştiren özel bir süblimasyon mürekkebi yardımıyla yapmaktayız. Sonuç olarak, baskı mürekkebi kumaşa derinlemesine sabitlenir ve nefes alabilirlik, elastikiyet ve his gibi tekstil özellikleri tamamen korunur. Süblimasyon transfer baskı yazıcısı püskürtmeli ve jel olarak 2ye ayrılmaktadır.

Süblimasyon transfer baskıcılar İstanbul baskı ile, foto gerçekçi ve ışığa dayanıklı baskı görüntüleri oluşturabileceğiniz neredeyse sınırsız bir renk yelpazesine sahip olursunuz. Termal süblimasyon ile sadece parıltı, altın veya gümüş gibi özel ve efekt renkleri mümkün değildir. Baskı işlemi, yüksek oranda sentetik elyaf (en az %85 polyester) içeren hafif tekstiller için tasarlanmıştır ve bu nedenle özellikle fonksiyonel tekstiller için uygundur. Bitmiş baskı sonucu 40 ° C’ye kadar yıkanabilir ve çok yüksek dayanıklılık ve UV direnci ile karakterizedir. Transfer baskı presi ikinci el seçeneklerini internette kolaylıkla bulabilirsiniz.

 • Küçük bir sürümden kullanılması mümkündür
 • En az %85 polyester içeren polyester veya karışık kumaşlar için
 • Dijital baskıda mürekkep uygulaması (CMYK modu)
 • Özel süblimasyon mürekkebi buharlaştırılması mümkündür.
 • Açık renkli tekstiller üzerinde fotoğraf kalitesinde baskı kalitesi
 • Detaylı motifler ve renk geçişleri mümkündür
 • Birçok yıkamadan sonra bile ışığa dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklı baskı
 • Tekstil özellikleri korunmalıdır.