• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Etiketten

Transfer etiketten daha parlak, baskılı yüzeyleri ile kolayca tanınan başka etiket çeşitleri olsa da son dönemlerden en sık tercih edilen çeşit termal olanlardır. 

Termal Transfer Etiketler

Mürekkep, görüntü ortamın bir parçası olacak şekilde emilmektedir. Diğer etiket çeşitleri uygun ortamla eşleştirildiğinde, termal transfer etiketten daha dayanıklı değildir. Bu teknolojinin ek bir yararı, yazdırılan görüntünün sürekliliğidir. Termal transfer etiket çeşitleri, diğer isteğe bağlı baskı teknolojileriyle eşi benzeri olmayan bir görüntü kalitesi ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Etikettendrucker transfer işleminin baskı performansının en yüksek seviyeye ulaşması için ve etiketlerin dayanıklılığını sağlamak için etiket malzemesini ve baskı boyasını dikkatlice eşleştirilmelisiniz. Kullanıcılar, doğru ortam-şerit kombinasyonunun yanı sıra özel yapışkanları seçerek, aşırı sıcaklıklara, ultraviyole maruziyetine, kimyasallara, sterilizasyona ve daha fazlasına dayanacak arşiv kalitesinde etiketler oluşturabilirler. 

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan transfer etiketten drucker uygulamaları şunları içerir: ürün tanımlama, devre kartı izleme, kalıcı kimlik yaratma, örnek ve dosya takibi uygulamaları, envanter tanımlama, envanter tanımlama etiketleri, laboratuvar örnekleri, soğuk hava deposu ve dondurucular ve dış mekan uygulamaları gibi çeşitler…

Transfer Etiket Çeşitleri

Termal transfer etiketten herhangi birini seçecekseniz karşınıza birçok çeşit çıkması olağandır. Termal transfer etiket çeşitleri ise şunlardır;

  • Laboratuvar etiket olarak
  • Envanter tanımlama etiket olarak
  • Endüstriyel ve kimyasal etiketler olarak
  • Depo raf etiket olarak

Bu trockentransfer etiketten ne anlama gelir ve nerelerde kullanılır gibi birçok sorunun cevabı ise bu yazıdadır. 

Transfer Etiket Kullanım Yerleri

Transfer etiketten nerelerde yararlanabiliriz diyorsanız ve ne demektir diye araştırma içindeyseniz;

Saydam, inci, metalize ve floresan dahil olmak üzere çok çeşitli kağıt ve sentetik malzemeler mevcuttur. Bu alanda kullanım sağlayacaksanız thermal transfer etiketten bir çeşidi seçebilirsiniz. Markalama ve promosyon amaçlı kullanım için renkli şeritleri mevcuttur. Isıya, neme ve kimyasallara karşı daha iyi direnç sağladığı için iklim koşullarına uyum sağlar. Uzun ömürlü, kararlı ve dayanıklı görüntüler sergilemektedir.

Transfer Etiket Faydaları

Termal transfer etiketten bir tane sipariş vermek istiyorsanız; baskı seçeneğine karar vermeniz gerekmektedir. Kumaşla gerilirler, dokunulduğunda yumuşaktırlar ve cildi kaşındırmazlar.

Isı transferi, görüntüyü giysinin kendisine kopyalamak için basılı bir görüntünün alınması ve görüntünün doğrudan giysiye sabitlenmesi yöntemidir. Tipik olarak, bu teknoloji tişörtleri özelleştirmek için ve son zamanlarda “etiketsiz” etiketlerin uygulanması için kullanıldığını bilmekteyiz. Isı transfer süreci tasarımın basılı yüzeyin alt katmanlarına gömülmesini sağladığından, tasarım giysinin ömrü boyunca dayanmaktadır. Tüm bunların yanında transfer etiket fiyatları işletmeler çin oldukça makul rakamlardır.

Transfer Etiketlerin Yapısı

Termal transfer etiket çeşitleri; ısıya, ışığa veya diğer faktörlere aşırı maruz kalırsa, yapısı gereği kararıp bozulma gösterir. Bununla birlikte metni veya barkodu okunmaz hale gelir. Bu nedenlerden dolayı, uzun ömürlü kullanım söz konusuysa ve hatta ömür boyu kullanım bekliyorsanız doğrudan termal baskı kullanılmanızı önermiyoruz. Transfer baskı kağıdı seçeneklerinin ve makbuz kağıtlarının ne kadar okunulur olduğu kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte; teknoloji, nakliye etiketleri, makbuzlar ve bilet basımı gibi birçok yaygın barkod yazdırma uygulaması için oldukça ideal ve kullanışlıdır.

Direkt termal transfer etiket çeşitleri baskıdan sonra kimyasal olarak aktif kalır. Bu nedenlerden ötürü; termal transfer etiketler, UV ışınlarından zarar görmemesi adına bir ciltle kaplanır ve bu şekilde kullanımı gerçekleşir.

Transfer Baskı Avantajları

Transfer etiket fiyatları; maksimum okunabilirlik ve taranabilirlik için net, yüksek çözünürlüklü metin, grafik ve barkod baskı kalitesi sağlaması açısından az da olsa maliyeti yüksek olabilir. Termal transfer, neredeyse hiç israf olmaz; toplu veya tek etiket baskısına olanak tanır. Termal transfer baskı yazıcısı , neredeyse sınırsız çeşitlilikteki ortam stoğuna baskı yapabilir (çoklu form hariç).

Transfer etiketten textil direkt termal transfer etiketleri için kullanılan yazıcıların çalıştırılması diğer birçok baskı teknolojisine kıyasla çok daha kolaydır. Bunun sebebi ise izlenecek veya yenilenecek mürekkep, toner gibi malzemelerin kullanılmamasıdır. Tüm bunların yanında transfer etiketten geri dönüşüm sağlandığı için ve ek malzemelere itiyaç duymadığı için oldukça çevre dostudur. Bu da son dönemlerde özellikle firmalar tarafından tercih edilmesindeki bir diğer etmendir.

Transfer Baskı Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Transfer baskı nedir ve hanfgi sektörler tarafından kullanılır sorularının cevabını sizler için araştırdık.Termal transfer etiketten alacağımız faydalar arasında iyi taranabilirliğe sahip keskin baskı kalitesi de bulunmaktadır. Direkt termal, yalnızca kısa bir raf ömrü gerektiren eşyalar için kullanışlıdır. Bunlar bir ayakkabı, herhangi bir giysi veyahut süs eşyası olabilir. 

Doğrudan termal yazıcılar tipik olarak nokta vuruşlu veya lazer yazıcılardan daha dayanıklı olarak üretilmekte ve thermische transfer etiketten hem endüstriyel hem de ofis uygulamalarında güvenilir çalışma sağlamaktadır. 

Transfer Etiketleri Kimler Kullanabilir

Termal transfer etiketten, maksimum okunabilirlik ve taranabilirlik için; net, yüksek çözünürlüklü metin, grafik ve barkod baskı kalitesi yaratılması gerekmektedir.

Thermo transfer etikettendrucker veya termal transfer baskı, uzun ömürlü görüntü kararlılığı sağlar. Termal transfer, neredeyse hiç israf olmadan toplu veya tek etiket baskısına olanak tanır. Öyle ki termal transfer baskı kağıdı toptan temin edilirse işletmeler için oldukça karlı duruma gelir. Uzun vadeli bakım maliyetleri nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer baskıya göre düşüktür.

Termal transfer etiket makinası ikinci el temin edildiğinde ve baskı kağıdı toptan alındığında işletmeler kar zarar dengesinde karın çok yükseldiğini görecektir. Lazer yazıcılara kıyasla daha güvenilir olan bu baskı yöntemi, aynı zamanda venli çalışma ortamı da yaratır.

Transfer Etiketlerin Dezavantajları

Termal transfer yazıcıları şerit gerektirdiğinden, tedarik maliyetleri direkt termalden daha yüksektir; ancak termal transfer baskı kafaları, doğrudan termal baskı kafalarından daha uzun ömürlüdür. Tek geçişli termal transfer etiketten, üzerine çok az baskı yapılmışsa israf olabilir. Termal transfer şeridi, geri dönüşüm için kötü bir adaydır. Termal transfer yazdırmada optimum baskı kalitesi elde etmek için, şerit ve ortam alt tabakası uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde, yazıcı kafasından gelen ısı şeridi eriterek etiket üzerinde dahili yazıcı sorunlarına neden olabilir.

Thermotransfer etiketten doğrudan termal etiketler satın alırken, alıcılar, genellikle satın alma fiyatına yansıyan çeşitli malzeme sınıflarının mevcut olduğunun farkında olmalıdır. Daha ucuz malzemeler yazıcı kafasında daha aşındırıcıdır ve çok fazla kağıt tozu oluşturur.