• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Etiket Makinası

Transfer etiket makinası ısı ve basınç kullanarak bir ürünün üzerine istenilen bir tasarımı veya etiketi basan makinadır.

Isı Transferi Makinaları

Isı presi olarak da bilinen bir ısı transfer makinesi, ısı ve basınç kullanarak bir tasarımın üzerine bir tasarım basan bir makinedir. Transfer etiket fiyatları yapılan işleme göre değişmektedir. Genellikle tasarım bir kağıda veya sentetik bir taşıyıcıya basılır, daha sonra transfer istenen öğeye uygulanır, en yaygın olarak iç çamaşırı, mayo, spor giyim gibi ciltle doğrudan temas edecek tekstil ürünlerinde tercih edilir. Transfer baskı etiket makinası mayo ve iç çamaşırı ürünlerinde tercih edilmektedir.

Isı transfer baskı etiket bir ürünün kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve bu uzun ömür, giyim söz konusu olduğunda genellikle hayati önem taşır; Transfer, giysinin odak noktası değilse, marka, beden, yıkama talimatları, kumaş içeriği ve diğer ürün detayları gibi önemli bilgileri içermesi muhtemeldir.

Görüntü bir kağıt veya sentetik taşıyıcı üzerine basılır ve daha sonra transfer ürüne uygulanır. Isı ve basınç, ürünün kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanır. Bu termal transfer etiketleri Uluslararası güvenlik ve yıkama standartlarına uygun olmalıdır.

Soğuk transfer etiket ise size farklı ürünlerde daha farklı seçenekler sunabilir.

Termal Transfer Baskı Nasıl Çalışır

Termal transfer baskı işlemi, ısının bir termal transfer şeridinin renk pigmentini etiket substratı üzerine aktarmasıdır; genellikle bir rulo etiket formundadır. Bu yazdırma yöntemi, barkodları, şişeleme verilerini veya son kullanma tarihlerini yazdırmak için idealdir. Termal transfer etiket transfer baskı için, yüksek kaliteli termal transfer şeridine sahip özel bir termal transfer baskı makinesine ihtiyacınız vardır. Baskı teknolojisi sayesinde, termal transfer baskıda tek seferde sadece bir renk basılabilir – kullanılan şeridin rengi. Transfer etiketten istenilen desen istenilen ürüne aktarılabilir.

Transfer etiket makinası ile yapılan termal transfer baskı çok daha yüksek bir kaliteye sahiptir ve direkt termal baskıdan daha uzun sürer (direkt termal baskı hakkında daha fazlasını öğrenmek için okuyun.) Termal transfer yoluyla etiket yazdırmayı seçmeden önce, test yapmanızı öneririz. Etiket transfer kağıdı kalitesi oldukça önemlidir.

Baskı sonucunu etkileyen birçok faktör vardır. Örneğin yüksek kaliteli bir baskı görüntüsü elde etmek için yazı tipi çok küçük olmamalı, teknika transfer etiket malzemesinin işleme uygun olması ve sıcaklığın doğru olması gerekir. Sıcaklık çok düşükse, transfer başarılı olmayacaktır. Bununla birlikte, aşırı ısı aynı zamanda zayıf baskı kaydına da yol açar.

Transfer etiket fiyatları yapılan işleme, kullanılan malzemeye ve firmanın tecrübesine göre değişiklik gösterebilir.

Termal Transfer Etiketlerinin Kullanım Alanları

Transfer etiket makinası Termal transfer etiketleri, şişelerde, kavanozlarda, bardaklarda veya klasik adres etiketleri gibi birçok endüstride ve uygulama alanında bulunabilir. Gıda ürünlerini, ekipmanı veya diğer ürünleri etiketlemek için termal transfer etiketlerini kullanabilirsiniz. Uygun EAN kodunu, son kullanma tarihini veya doldurma verilerini etiketlerinize uygulamak için, profesyonel bir etiket yazıcısından önceden basılmış “ana etiketler” olarak yüksek kaliteli rulo etiketler üretmenizi ve üst baskı süresi ve ürüne duyarlı olmasını öneririz. Kağıt veya film seçimi, büyük ölçüde etiketlerin son kullanımına ve kalite gereksinimlerinize bağlıdır. Polietilen film, polipropilen film ve çeşitli kağıtlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Direkt Termal Baskıdan Farklılıklar

Transfer etiket makinası direkt termal baskı için renkli pigmentlere sahip özel bir kağıt kullanılır. Belirli bir yazıcı / teknoloji de kullanılmalıdır; yazıcının içindeki bir baskı kafası kağıt üzerinde hareket eder ve bir görüntü oluşturmak için onu ısıtır. Isınan bölgelerde kimyasal bir reaksiyon meydana gelir ve yukarıda belirtilen özel kağıt siyah olur. Termal transfer yazdırmanın aksine, doğrudan termal yazdırma yalnızca tek renkli siyah yazdırma için kullanılabilir. Ek olarak, baskı sonucu UV radyasyonuna karşı çok hassastır ve hızla kaybolur. Termal transfer etiket çeşitleri istenilen materyallere göre değişmektedir.

Termal Transfer Yazıcı ve Etiketler

Transfer etiket makinası standart malzemelerimizin ve kaplamalarımızın tamamı sıcak transfer etiket baskı sürecinde kullanılamaz. Stokladığımız malzemelerden bazıları ve yazıcı mürekkebi ısıya dayanıklıdır. Bununla birlikte, bu sadece termal transfer baskı için geçerlidir, sadece belirli bir materyalin olduğu direkt termal baskı için geçerli değildir. Isı altında yanmaya ve kokmaya başladığından normalde koruyucu bir vernik kullanamaz. Termal transfer etiket için, gerekli rulo çekirdek çapını (76 mm, 40 mm, 25 mm), maksimum rulo çapını ve ayrıca rulo başına etiket sayısını ve sipariş işlemi sırasında sarım yönünü belirtme seçeneğiniz vardır. 

Termal Transfer Baskı Çözümleri

Transfer etiket makinası termal transfer yazıcıları, barkodlar ve parti numaraları gibi değişken veriler içeren düz veya önceden basılmış bir etiket üzerine yalnızca 1 rengin (tipik olarak siyah) yazdırılması gereken uygulamalar için idealdir. Bazı yazıcı modellerini kullanarak 2 renk yazdırmak mümkündür. Bu yazıcılar ekonomik dayanıklı olıp, kullanımı kolaydır ve 8,5 ”genişliğe kadar baskı genişliklerinde mevcuttur.

Aşağıdaki Termal Transfer Yazıcı serimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

CAB Termal Transfer Yazıcıları

Transfer etiket makinası CAB, yenilikçi termal transfer yazıcılarda liderdir. 

XC modelleri, tehlikeli ürünler için gerekli güvenlik bilgilerini üretmek için düz etiketlerde siyah ve kırmızı şeritlerin birlikte kullanıldığı GHS etiketlemeye mükemmel bir şekilde uygundur. Squix 4M yazıcı, elektronik devre kartlarını etiketlemeye uygun çok küçük etiketler üretmek için de mükemmel bir seçimdir.

Toshiba Termal Transfer Yazıcıları

Transfer etiket makinası Bahçecilikte endüstrinin favorisi olan Toshiba termal transfer yazıcıları, yetiştiriciler, fidanlıklar ve bahçe merkezlerinin ihtiyaç duyduğu çok çeşitli kendinden yapışkanlı ve etiket çeşitlerini işlemek için piyasaya sürüldü.  

Bazı Toshiba yazıcıları, israfı en aza indirmeye ve verimliliği ve maliyetleri artırmaya yardımcı olmak için “şerit tasarrufu” özelliğine de sahiptir. HLS Etiketleme Yazılımımızla birlikte kullanılan Toshiba, bahçecilik için mükemmel bir seçimdir.

TSC Termal Transfer Yazıcıları

Piyasadaki en hızlı büyüyen transfer etiket makinası termal transfer üreticilerinden biridir. TSC, imalat, ilaç ve lojistik dahil birçok sektöre uygun çok geniş bir yazıcı yelpazesi sunar. TSC serisi, rekabetçi fiyatlarla çeşitli ortamlara uyacak masaüstü ve endüstriyel yazıcılar sunar, kullanıcı dostudur ve büyük hacimli çalışmalar için üretilmiştir.

Zebra Termal Transfer Yazıcıları

Transfer etiket makinası Zebra, en büyük küresel termal transfer yazıcı markasıdır ve çelik, medikal, lojistik ve kimyasallar dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde iyi bilinmektedir.

Bu endüstriyel dayanıklı termal transfer yazıcılar, zorlu ortamlarda dayanacak şekilde üretilmiştir ve olağanüstü baskı kalitesine sahiptir. Aralıklar, standart gereksinimler için 200’den çok yüksek kalitede küçük metin baskısı için 600 DPI’a kadar çeşitli DPI (inç başına nokta) sürümlerinde mevcuttur.