• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

3d Otomatik Transfer Baskı Presi

3d otomatik transfer baskı presi süblimasyon baskının seri üretim amacı ile üretilmiş bir modelidir. Bu makine tekstil ya da promosyon ürünleri olsun toplu siparişler için idealdir.

Süblimasyon Baskı Nedir

Süblimasyon terimi aslen fizikten gelir ve aradaki sıvı durumu varsaymadan katı kümelenme durumundan gaz haline doğrudan geçişi tanımlar. Süblimasyon transferinde grafikler, örneğin polyester kaplı malzemeler (en az %80 polyester içeriği) üzerine ısı ve basınç yoluyla uygulanır. 3d otomatik transfer baskı presi ile bardaklar, tekstil ürünleri veya alüminyum tabaklar kaplanabilir.

Daha dayanıklı veya daha parlak renkli baskı yoktur ve son derece çok yönlüdür. Süblimasyon işlemi sırasında, mürekkep polyester tabakaya nüfuz eder ve baskıyı dayanıklı hale getirir (tekstiller için yıkama direnci // işaretli kaplar için bulaşık makinesinde yıkanabilir) ve parlak renkler. Yazdırılabilir malzemelerin yüzeyleri tamamen değişmeden kalır (herhangi bir boya hissetmezsiniz); tekstillerin kumaşı açık ve nefes alabilir kalır.

Süblimasyon Baskı İşlemi

3d otomatik transfer baskı presi yapılırken parlak beyaz taraf her zaman yazdırılmalıdır. Çoğu zaman, arka taraf bir baskı veya renk değişikliği ile işaretlenmesi gerekmektedir. 

Çıktılar her zaman ışık ve nemden uzakta saklanmalıdır. Saklama için baskılar folyoya sarılmalı ve daha sonra uygun bir karton kutuya paketlenmesi gerekmektedir.

3d transfer print uygulanırken yazdırılan sayfa sayısı, yazıcınıza ve içerdiği mürekkep miktarının yanı sıra motifin boyutuna ve baskı kalitesine bağlıdır. Kural olarak, 400 ila 700 sayfanın mümkün olduğu varsayılabilir olduğunu bilmekteyiz.

Genel olarak evet, çünkü süblimasyon mürekkebi, orijinal mürekkep gibi, su bazlı bir mürekkeptir. Bununla birlikte, ekonomik açıdan bakıldığında, yeniden takımlama çok sayıda yazıcı kafası temizliği ve nozül testi içerdiğinden, takım değiştirilmemesi tavsiye edilmesi gerekmektedir. Ek olarak, ilgili mürekkeplerin birikintileri zamanla tüplere ve baskı kafalarına yerleşebilir.

Süblimasyon Baskı ve Tekstil

Süblimasyon baskı için bir tekstil seçerken, önceden büzülmüş %100 polyester kumaş kullanmak önemlidir. Bu, ısıtıldığında malzemenin küçülmesini önleyecektir. 3d transfer print, süblimasyon baskı için mükemmel şekilde uygun bir tekstil sunar.

3d otomatik transfer baskı presi kullanıyorsanız, süblimasyon baskı işlemi sırasında boyanın tekstile en iyi şekilde aktarılmasını sağlamak ve takviminizin kayışını mürekkeple temastan korumak için koruyucu kâğıda da ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, transfer baskı koruyucu kâğıdı sizin için mükemmel bir seçimdir. 

Süblimasyon Baskı Makinelerinde Nelere Dikkat Edilmelidir

3d otomatik transfer baskı presi ile prensip olarak, bu mesaja dikkat etmeniz ve kapatmanız gerekmez. Hortum sistemli yazıcılar kullanıyorsanız, yazıcı kendini otomatik olarak mürekkep tanklarından besler. Kartuşlu yazıcılar söz konusu olduğunda, mevcut doldurma seviyesi yazıcı ekranında gösterilirdiğini biliyoruz. 

Gönderinin eksiksiz olup olmadığını ve herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Yazıcıyı kurarken uygun bir yer seçilmelidir. Mürekkep sıcaklıklara duyarlı olduğundan ve bu nedenle baskı kafalarının hızla kurumasına neden olabileceğinden, lütfen yazıcıyı asla bir pencere veya radyatörün yakınına kurmayın.

3d transfer print ile süblimasyon yalnızca polyesterle kaplanmış veya en az %80 polyesterden oluşan malzemeleri rafine etmek için kullanılabildiğini bilmekteyiz. Pamuğun yapısı nedeniyle (sadece tek tek lifler), mürekkep malzemeye nüfuz edemez. Yıkandığında, mürekkep basitçe yıkanır. 

Baskı Şablonları Nelerdir

3d transfer printing uygulanırken mümkünse müşterinizden dijitalleştirilmiş bir dosya aldığınızdan emin olun. Örneğin, mesele fotoğrafsa, onları yalnızca içinde tarayabilir ve ardından kalite kaybını kabul etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, renk profilleri ve RIP yazılımı ile hiçbir Pantone veya HKS rengi %100 yazdırılamaz. Lütfen müşterilerinizi buna göre bilgilendirin. PDF dosyaları özellikle şablon olarak uygundur.

3d otomatik transfer baskı presi ile doğru görüntü işlemeyi gerçekleştirebilmek ve gerçek renkli çıktılar üretebilmek için düzenleme programları gereklidir. 

Polyester, baskılı süblimasyon kağıtlarıyla doğrudan rafine edilirse hiçbir kalıntı kalmaz, çünkü sadece mürekkep polyester kumaşa aktarılır ve kâğıt, baskı işleminden sonra kolayca sıyrılır. 

Yazıcı ve Mürekkep

Süblimasyon mürekkebi ile donatılmış yüksek kaliteli bir yazıcı gereklidir. 3d otomatik transfer baskı presi, süblimasyon baskı için özel olarak geliştirilmiştir. Yazıcılar Texart mürekkepleriyle dört (CMYK) veya sekiz renkte (CMYK, Lc, Lm, Or ve Vi) mevcuttur. Bu mürekkebin birçok renklendirme öğesi vardır ve canlı ve canlı renklerde çekici baskı motiflerinin oluşturulması için gerekli olan oldukça konsantredir.

3d transfer print uygulanırken yazdırılan sayfa sayısı, yazıcınıza ve içerdiği mürekkep miktarının yanı sıra motifin boyutuna ve baskı kalitesine bağlıdır. Kural olarak, 400 ila 700 sayfanın mümkün olduğu varsayılabilir olduğunu biliyoruz.

Süblimasyon mürekkebi, orijinal mürekkep gibi, su bazlı bir mürekkeptir. Bununla birlikte, ekonomik açıdan bakıldığında, yeniden takımlama çok sayıda yazıcı kafası temizliği ve nozül testi içerdiğinden, takım değiştirilmemesini tavsiye ediyoruz. Ek olarak, ilgili mürekkeplerin birikintileri zamanla tüplere ve baskı kafalarına yerleşebilir. 

Mürekkep Püskürtmeli ya da Jel Yazıcı

Süblimasyon 3d transfer print çıktısı oluşturabilmek için, mürekkepler sıcaklık dalgalanmalarına son derece duyarlı olduğundan ve yanlış kullanıldığında baskı kafaları zarar görebileceğinden “soğuk baskı tekniği” olan yazıcıların kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bu nedenle, şu anda yalnızca mürekkep püskürtmeli yazıcıları ve jel yazıcıları kullanılabilirsiniz.

Süblimasyon için, mürekkep püskürtmeli A4 ve A3 sb-420 3d otomatik transfer baskı presi genellikle ekonomik bir çözüm olan ancak genellikle sorunlara neden olan dolu hortum sistemleriyle birlikte sunulduğu bilinir. Su bazlı süblimasyon mürekkebi, mürekkep püskürtmeli yazıcılardaki baskı kafalarının uzun süre kullanılmadığında kurumasına da katkıda bulunur. Bu nedenle, baskı kafasının haftada en az bir kez temizlenmesi ve ardından bir püskürtme ucu testi çıktısı alınması önerilir, ancak bu, yazıcının ömrünü kısaltacaktır. 3d otomatik transfer baskı presi için jel yazıcılar, süblimasyon jeli ile baskı yapabilme özelliğine sahiptir, bu da iki aydan fazla boşta kalsa bile baskı kafalarının kurumamasını sağlar.

Otomatik Transfer Presi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düz bir transfer presi satın alırken, ısıtma plakasının en iyi şekilde ısıtıldığından ve kullanımının kolay olduğundan emin olmalısınız. Kupa presi satın alırken, ısıtma bobinleri kenardan yaklaşık 1 – 1,5 cm içeriye doğru uzandığından ve manşet çok küçükse, bardağın tam olarak sıkıştırılması mümkün olmadığından, ısıtma ceketlerinin boyutuna dikkat etmelisiniz. 

Süblimasyon 3d otomatik transfer baskı presi için kullanılan ürünlerin çoğu AB standartlarına / yönetmeliklerine göre onaylanmıştır ve bu nedenle kullanımı güvenlidir. İşleme talimatlarına titizlikle uyulması da son derece önemlidir. Polyester çok fazla ısınırsa (örneğin 200 ° C’nin üzerinde) erimeye / yanmaya başlar ve zararlı buharlar açığa çıkar.

Her başlangıç ​​kiti, aramadan önce adım adım üzerinde çalışılması gereken bir kontrol listesi içerir. Bunu işledikten sonra, belirtilen faks numarasına fakslamalısınız.