• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Baskı Tozu Nasıl Kullanılır

Transfer baskı tozu nasıl kullanılır internet üzerinde sıkça karşımıza çıkan sorulardan biri. Ondan önce transfer baskı nedir ve ne gibi kullanım alanları vardır inceleyelim.

Transfer baskı

Transfer baskı veya süblimasyon baskı dolaylı bir baskı işlemidir ve ilk bakışta görünmediği gibi serigrafi baskısının bir parçasıdır. Transfer ve serigrafi arasındaki fark, transfer baskıda motifin doğrudan promosyon ürününe değil, sadece transfer baskı kâğıdı olarak da bilinen özel bir filme basılma işlemidir. Bizler transfer baskı nedir sorusunu cevaplayabiliriz.

İstenilen motiflerin ütüyle transfer kullanılarak tekstile ütülendiği evde ütüyle baskıyı deneyenler, transfer baskıya aşina olacaktır. Çoğunlukla, bu baskı biçiminin tişörtler, kazaklar, şapkalar, ceketler veya çantalar gibi tekstiller için kullanıldığını bilmekteyiz. Ancak metaller, plastikler ve seramikler gibi diğer malzemeler de bu işlemle basılabilen malzemelerdir. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur.

Transfer Baskı Tam Olarak Nasıl Çalışıyor

Bu işlemde, istenen motif ya bir transfer kağıdından zımbalanır ve ebatta kesilir ya da beyaz bir transfer filmi üzerine basılır, ayrıca delinir ve boyuta göre kesilir ve daha sonra basılacak malzeme üzerine bir transfer baskı presi ile uygulanır olduğunu biliyoruz. Sabit basınç ve sürekli ısıya maruz kalmanın uygulanması özellikle önemlidir, aksi takdirde motif uzun bir süre sonra çıkacak veya soyulacaktır. Transfer kağıdının arkası, motifin tekstile ve diğer malzemelere yapışmasını sağlayan ve doğru aktarılırsa uzun ömürlü kalite ve dayanıklılık sağlayan yapışkan bir madde ile kaplanan bir malzemedir. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır internette sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Film basılacak malzemeye henüz uygulanmadığı sürece, yapışkanın önceden aşınmaması için bu yapışkan taraf koruyucu bir film ile kaplandığını bilmekteyiz. Normal transfer baskıya ek olarak, özel bir dijital transfer şekli de vardır. Her iki baskı formu da birbirinden çok farklı değildir, ancak dijital form sınırsız renk çeşitliliği sunarken, normal transfer baskı maksimum beş ile sınırlıdır. Renk, dijital bir transfer baskı yazıcısı kullanılarak özel bir transfer kağıdına basılır ve transfer presi kullanılarak basılacak malzemeye uygulanması gerekmektedir. Bununla birlikte, bu varyantla, film kırıştıkça ve renk soluklaştıkça, basılı motif yıkama işlemi sırasında net bir şekilde kalitesini kaybeder. Transfer baskı presi ikinci el olarak internetten kolayca bulabilirsiniz.

Transfer Kağıtları

Bir reklam mesajı veya motifi mükemmel bir şekilde sunmak için, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı transfer kâğıdı vardır. Firma logosu, iddia, amblem veya tamamen farklı bir bezeme ile basılabilen beyaz kâğıdın yanı sıra “özel efektler” ortaya çıkarabilen özel işlenmiş kağıtlar da bulabilirsiniz. Basılacak görüntünün sadece iyi görünmesi değil, aynı zamanda iyi hissettirmesi gerekiyorsa kadifemsi transfer kâğıdı tam da uygun olabilir. Basılı makale, ilginç görünümünün yanı sıra sıcak hissi sayesinde öne çıkıyor ve reklam şirketi ile olumlu çağrışımlar ve sempati yaratıyor. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır sorusu ile sıkça karşılaştığınızı biliyoruz.

Ancak promosyon ürününü yansıtıcı transfer kâğıdı ile bastırarak parlak bir görünüm de çok kolaydır. Basılı makale çok dikkat çekici görünüyorsa, tüm tonlarda sim ile işlenmiş folyolar bile vardır. Genel olarak transfer folyoları, güneş ışığı veya yüksek nem, yağmur veya kar gibi çevresel etkilerle ilgili olarak etkileyici sağlamlık ve uzun ömürlülük ile karakterize edilmek zorundadır. Bu, özellikle sırt çantaları, ceketler, pamuklu çantalar veya şemsiyeler gibi tekstil sektörü için tekstil baskısını son derece cazip hale getiriyor. Transfer baskı kâğıdı toptan olarak uygun fiyata alabilirsiniz.

Promosyon Ürünleri İçin Transfer Baskı

Daha önce de belirtildiği gibi, transfer baskı işlemi tekstil reklam medyası için en uygun olanıdır. İster gömlek ister forma, çanta, kep, ceket veya önlük ve yelek gibi özel iş kıyafetleri olsun, transfer baskı gibi yüksek kaliteli bir tekstil terbiye ile reklam şirketi, insanların hafızalarında her zaman olumlu kalmalıdır. 

Yemek kutuları ve diğer plastik ürünler de transfer baskı için idealdir. Reklam şirketi, insanların çay ve kurabiyelerle emekli olmayı tercih ettiği soğuk aylarda parlamak için özel bir şansı da var. Çünkü transfer baskı, termal kupalar veya mücevher kutuları gibi metal eşyalarda özellikle iyi sonuç verir. Reklam mesajınızı en iyi şekilde sunmanın bir sınırı yoktur. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır internette sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Transfer Baskıda Hangi Renk Seçenekleri Var

Bu tür bir yazdırma, görüntünün beş renge kadar görüntülenmesine olanak tanır. Bu ve yüksek opaklığı ile muhteşem renk derinliği, fikirlerin ve konseptlerin tam da amaçlandığı gibi gerçekleştirilmesi için sayısız olanak sunar. 

Dijital baskı ile sınırsız sayıya bile erişilebilir; bu çok özel renk gradyanları veya örneğin kurumsal kimlikten bir renk kombinasyonu yapılması gerektiğinde özellikle yararlı olabilir. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır internet üzerinde sıkça karşımıza çıkan sorulardan biridir.

Transfer Baskı Maliyetleri Neye Dayalıdır

Örneğin, serigrafi baskının aksine, transfer baskı önemli ölçüde daha pahalıdır. Bir yandan, kullanılacak renklerin sayısına çok bağlıdır. Elbette ne kadar fazla basılması gerekiyorsa, nihai fiyat o kadar yükselir. Öte yandan, bu tür bir baskı çok karmaşıktır, çünkü çoğu zaman hala birçok el işi ile ilişkilendirilen bir baskıdır. Transfer baskı fiyatları uygulanan işleme göre değişim gösterir.

Zımbalanmış motifler, kenarların net ve keskin olması için hassas bir şekilde elle kesilmesi gerekmektedir. Saat veya tekstil objeleri gibi öğelerin sayısı, motifin boyutu ve basılacak nesneler de önemli bir rol oynar. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır internet üzerinde sıkça karşımıza çıkan sorulardan biridir.

Bir Bakışta Transfer Baskının Avantajları

Transfer baskı tozu nasıl kullanılır sorusu ile sıkça karşılaştığınızı biliyoruz. Baskı öncesi uygulanan bu toz kalıbın kumaş üzerine daha içi tutunması için kullanılması gerekmektedir.

  • Farklı transfer folyoları sayesinde birçok renk kombinasyonu ve efekt mümkündür. Kalabalıktan sıyrılan bir promosyon öğesi oluşturmak için mükemmeldir.
  • Transfer baskı ile uygulanan logo, yüksek yıkama ve hava koşullarına dayanıklılığı ile etkileyicidir.
  • Dijital baskı, sınırsız sayıda rengin istekleri mükemmel şekilde yerine getirmesini sağlar.

Sonuç

Transfer baskı yapan yerler, tekstil ürünlerini ve diğer nesneleri de yazdırmanın ideal bir yoludur. Transfer baskı özellikle t-shirt gibi baskılı promosyon ürünleriyle işinizi büyütmek isteyen kırtasiye dükkanlarının reklam kampanyaları için tavsiye ediyoruz. Bir veya diğer baskı çeşidine karar vermeden önce, zamandan ve paradan tasarruf etmek için tüm seçenekleri karşılaştırmalısınız. İdeal olarak, ilgili mağazada bir danışma yer almalıdır, çünkü her mağazanın farklı baskı seçenekleri vardır. Transfer baskı tozu nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur. Transfer baskı tozu pres öncesi kumaşın üzerine dökülerek uygulanacak baskının daha iyi tutunmasını sağlar.