• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Ahşaba Transfer Baskı

Ahşaba transfer baskı, dikkat edilmesi gereken önemli bir hizmettir. Ahşap malzemeler üzerine yapılması gereken modellemelerin aktarılmasını sağlar. 

Ahşap Transfer Baskı Sistemleri 

Baskı birçok yöntemi olan bir işlemdir. Birçok malzeme üzerinde rahatlıkla baskı yapılabilir. Bunlardan birisi de ahşaba transfer baskı şeklidir. Ahşaba transfer baskı ev ve ofislerde dizayn ve dekorasyon ürünü olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ahşap transfer baskı ahşap Bir zemin üzerine özel kağıtlardan transfer edilen fotoğraflandırma  şeklidir. Bu işlem özel firmalar tarafından seri üretim olarak yapılıyor olsa da el işi yeteneği olan kişiler  Tarafından da rahatlıkla yapılacak bir işlemdir.

Ahşap ortamlara yapılacak olan transfer aktarmalarında kullanılacak olan desenlerinde önemi büyüktür. Bu aşamada ahşap transfer baskı desenleri, önemli katkılar sunmaktadırlar. Bu süreçte ahşaba transfer baskı sistemleri, işlemin sorunsuz ve kusursuz bir biçimde devam etmesini destekler. Günümüzde bu tür baskı sistemleri sıklıkla kullanılmaya başlanmış olup, büyük avantajlar sunmuşlardır. 

Ahşap Transfer Kağıdı 

Ahşaba transfer baskı yapımında kullanılan özel bir kağıt türüdür. Baskı yapılacak objenin doğal görüntüsü ve dokusunu bozmayacak şekilde çok ince şeffaf bir film olarak aktarılır bütün tonerli yazıcılara uygundur. Bu da demek oluyor ki bütün masaüstü yazıcılar renkli tonerli fotokopi makineleri  için uygundur, hatta kopyalama merkezindeki dijital ofset yazıcılarda bile rahatlıkla kullanılan sağlanabilir. 

Satın alma işlemi oldukça rahat bir malzemedir online satış sitelerinden alınabilir hata kırtasiye ve okul eşyası satan diğer yerlerden de ofis malzemelerinin bulunduğu yerlerden de rahatlıkla temin edilebilir ahşaba transfer baskı kağıdı toptan satışları da olan bir malzemedir hatta toptan yapılacak bir işlem için daha karlı bir iştir. Özellikle bilmeyen birçok kişi transfer baskı nedir sorusunu araştırmaktadır. Sistem sayesinde farklı alanlara uygun koşullu basımlar yapılabilmektedir. 

Ahşap Transfer Baskı Nasıl Yapılır?

Ahşaba transfer baskı kağıdı aynalı olarak alınmış olup çıktıya ahşap yüzeyin üzerine yerleştirilir. Bunun da üzerine hem o objeyi hem de ahşaba transfer presini korumak için bir kat silikon mat yerleştirilir. Son yüksek basınçla 150 derecede 60 ila 70 saniye besledikten sonra tamamen soğuması için bekletilir. Tamamen soğuduğunda kağıt ayrılır ve kağıt boş olarak görülür üzerindeki baskı artık tamamen ahşap zemin üzerine transfer olmuştur. Ahşap baskı üzerine istenilen transfer baskı deseni seçilebilir. Karışık düz her türlü desen yapılabilir.

Transfer Baskı Zorlukları

Transfer baskı kullanım esnasında zorluk yaşayabileceğimiz ortada aslında yapmak oldukça eğlenceli ve kolay bir iştir. Tabi ki sonucun ortaya koyduğu görsel güzellik yapım aşamasında ki bütün yorgunluk ve stresi söküp atacaktır. Bu süreçte transfer baskı fiyatları, kullanıcılar tarafından merak edilen en önemli detaylardan bir tanesidir. 

Transfer baskı yapan yerler genelde seri üretim yapan büyük ya da küçük şirketler olmaktadır birlikte mobilyada küçük gelir kazancı elde etmek için bireylerin kendi el emekleri ve el imkânlarıyla yapmış oldukları bir hobi olarak da görülebilir. Evet bir hobi olarak görülebilir çünkü bunu bir sanat dalı olarak düşünebiliriz ve biz sanatla ilgilenmek her zaman hoş ve güzel karşılanabilir. Bu sebeple sayılabilecek çok ciddi bir zorluğu mevcut değildir. Gayet eğlenceli ve güzel bir vakit sağlayan aktivite olarak da görülebilir. Bu süreçte kullanılan prenslerin fiyatları oldukça pahalıdır. Transfer baskı presi ikinci el seçenekleriyle oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. 

Ahşap Baskı Malzemeleri

Ahşap baskı malzemeleri genel olarak üç ana daldan oluşur. Transfer baskı kağıdı bunlardan ilkidir. Kağıdın yanında yazıcı sistemleri de önem teşkil eden bir diğer faktördür. Transfer baskı sistemlerindeki kalite büyük ölçüde kullanıcılara aktarılmıştır. Transfer baskı yazıcısı bir diğer önemli malzemelerden yalnızca bir tanesidir. Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bu tür malzemeler, basım sorunlarını büyük ölçüde önler. 

Özellikle en son ve önemli parçalardan bir tanesi transfer baskı presi olarak görülmektedir. Ürün hazırlanmış olan işlemlerin en iyi şekilde istenilen bölgelere aktarılması adına sunulmuştur. Bu süreç içerisinde önemli katkılar meydana getiren cihazlar, basım ve aktarım işlemlerinde de önemli avantajlar oluşmasını desteklemektedirler. Ahşap üzerine transfer baskı kağıdı, bu aşamada önemli detaylardan yalnızca bir tanesidir. 

Transfer Baskı İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Şeklinde sıralanabilir.  Transfer baskı sisteminde kamera, cep telefonu ya da tarayıcıdan aktarılan görüntü bilgisayara aktarılır. Bilgisayardan transfer baskı yazıcısına aktarılarak, çıktısı alınır. Alınan transfer kağıdı çıktısı pres cihazları yardımı ile kişiye özel ürüne aktarılır. Transfer kağıdı daha sonra kullanılan nesneden nazikçe çıkarılabilir. 

Özellikle sistemlerin doğru çalışmasını desteklemek adına kağıtları eksiksiz kullanmak gerekir. Bu alanda transfer baskı kağıdı toptan bir biçimde alınabilir. Bu durum büyük faydalar meydana getirmekte ve işleri kolaylaştırmaktadır. Sunulmuş olan üst düzey avantajlarla birlikte kağıtları toptan bir biçimde uygun fiyatlarla satın almak mümkün olacaktır. 

Transfer Baskı Nerelerde Kullanılır?

Transfer baskı son derece kaliteli ve kullanışlı bir baskı tekniğidir. Birçok kişiye özel ürün ve hediyelik malzeme süblimasyon baskı yöntemi ile oluşturulur. Bunlara; cam, metal, seramik, ahşap, taş, plastik materyallerden üretilmiş kupa bardak, plaket levhası, madalyon kolye, yaka kartı, puzzle çeşitleri, bardak altlığı, fayans çeşitleri, anahtarlık gibi ürünleri örnek gösterebiliriz. 

Tüm bunlara ek olarak kumaşa ve t-shirt üzerine de baskı yapılır. Bu ürünlerde de aynı baskı tekniği uygulanır. Diğer ürünlere göre farklı ise mürekkep kumaşın dokusuna işler ve kabartma olmaz, görüntü ele gelmez. Yıkamadan etkilenmez. Ancak süblimasyon baskı kumaşları polyester kumaş olmak durumundadır. Pamuklu kumaşlarda polyester maddesi olmayacağı için mürekkep kumaşın içine nüfus etmez.  

Transfer Baskı Sistemlerinde Kalite 

Transfer baskı rahatlıkla hem şahsi fikirlere uygun ve hem de ticari alanı oldukça geniş bir işlemdir. Ahşaba transfer baskı sistemleri, ihtiyaç duyulan katkıları kullanıcılara sunar. Günümüz şartlarında bu tür sistemlerin çalışma düzenleri mevcuttur. Özellikle basım yapılacak olan alanın durumuna uygun biçimde yöntem seçimi gereklidir. Yazıcılar yardımıyla hazırlanana modeller, kolayca presler yardımıyla aktarılır. 

Ahşaba transfer baskı, oldukça önemli bir detaydır. Ahşaplar üzerine uygulanacak çeşitli modelleri oldukça gelişmiş yöntemlerle aktarmak, son derece önemlidir. Cihazlar hızlı ve seri olmalarıyla birlikte büyük avantajlar sağlamaktadırlar. Ahşap üzerine yapılan aktarımlarda ortaya çıkan avantajlardan bir tanesi, daha iyi bir estetik görüntüdür. Bu durumu sağlayan cihazlar, birçok üretim tesisinde de önemli katkılar meydana getirmişlerdir.