• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Deriye Transfer Baskı

Deriye transfer baskı seçenekleri ile çantadan ayakkabıya cüzdandan kemerinize kadar birçok aksesuarınızın görünümü modaya uygun modern bir görünüme getirmek mümkün.

Transfer Baskı Nedir

Deriye transfer baskı uygulanırken film denilen kâğıt kullanıldığını bilmekteyiz. Bu genellikle sıcak tutkal ile kaplanmış bir taşıyıcı film üzerine oturan bir filmdir. Diğer bir varyant ise özel mürekkeplerle basıldıktan sonra ısı kullanılarak tekstillere aktarılan transfer kağıdıdır.

Deri üzerine transfer baskı nasıl yapılır sorusu sıkça sorulmaktadır. Kişiselleştirmeler burada önemli bir rol oynadığından, örneğin isimli formalarda transferler spor sektöründe sıklıkla kullanıldığını bilmekteyiz. Transferler, çalışanlarına nispeten küçük sürümlerde bile kişiselleştirilmiş iş kıyafetleri sunmak isteyen şirketler için çok uygundur. Transfer baskı yapan yerler size birçok seçenek sunar.

Klasik Serigrafi Baskının Çok Yönlü Alternatifi Transfer Baskı

Serigrafi baskıda, baskı mürekkepleri transfer maddesi olmadan doğrudan tekstile uygulandığını bilmekteyiz. Bunun, şablonlar yardımıyla yapıldığını bilmekteyiz. Bu amaçla, renk bir silecek kullanılarak şablonun üzerine itilmekte ve tekstil üzerine basılmaktadır. Serigrafi baskı, bir şablon baskı işlemidir. Baskı mürekkebi, elekler vasıtasıyla doğrudan tekstile aktarılır. Para transferi gerekmez. Transfer baskı kâğıdı toptan olarak uygun fiyata alınabildiğini bilmekteyiz.

Deriye transfer baskı için birçok uygulama alanı vardır. Diğer şeylerin yanı sıra, formaların üzerine rakamlar çizmek, iş elbiseleri üzerindeki isimleri esnetmek veya tekstillerin ulaşılması zor alanlarına motif basmak için kullanıldığını bilmekteyiz. Esnek, plastisol veya dijital yama olup olmadığına bakılmaksızın: Transfer baskı yazıcısı, modern transfer baskı makineleri ile tekstillerinizden daha fazlasını basit ve güvenilir bir şekilde çıkarır. 

Tek Bir Kaynaktan Eksiksiz Transfer Baskı Hizmeti

Transfer baskı, avantajlarını çok çeşitli şekillerde gösterebilir. Örneğin, isimler, numaralar veya logolar, transferlerle formalar veya kurumsal giysiler gibi tekstil ürünlerine hızlı bir şekilde uygulanabildiğini bilmekteyiz. Transferler, tekstillerin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesini sağlamaktadır.

Deriye transfer baskı uygulama alanına bağlı olarak avantajları ve dezavantajları olan çok çeşitli transfer baskı işlemleri vardır. Tekstil baskı uzmanlarımız, alt tabaka, motif ve miktara bağlı olarak size kapsamlı bir şekilde tavsiyelerde bulunmaktan ve talebiniz için en iyi çözümü bulmaktan mutluluk duyacaktır.

Transfer baskı presi, en son teknoloji sayesinde geniş bir renk yelpazesinde transfer baskılar sunar, hatta altın, gümüş (parlak) veya gümüş (yansıtıcı) gibi özel renkler de mümkündür. 

Transfer Baskı Nasıl Çalışır

Deriye transfer baskı uygulanırken motif ya taşıyıcı film üzerine basılmakta ya da kesilmektedir. Motifin tekstile aktarılması için transfer üzerindeki yapıştırıcı ısı ile ısıtılır ve ardından tekstil üzerine basınçla bastırıldığını bilmekteyiz. Bu, basılacak kumaşla sağlam bir bağlantı oluşturduğunu bilmekteyiz. Transfer, baskı malzemesi üzerinde herhangi bir yere yerleştirilebildiğinden, aksi takdirde bitirilmesi zor olan tekstil alanlarına ulaşmak için transfer baskıyı kullanmak mümkündür. 

Dijital Baskı Nedir

Dijital tekstil baskısı, renkleri doğrudan bahçe ürünleri veya tişörtler gibi tekstil ürünlerine uygulayan baskı işlemlerini ifade eder. Bu, şablonlardan vazgeçilebileceği anlamına gelir. Maliyet tasarrufu ve çevre dostu olmanın yanı sıra, odak noktası maksimum bireyselliktir. Transfer baskı presi ikinci el seçenekleri internette bolca bulunmaktadır.

Deriye transfer baskı için parlak renkler veya siyah beyaz foto-gerçekçi motifler, dijital doğrudan baskıda zekice uygulandığını bilmekteyiz. Ayrıntılara gösterilen özen ve yüksek kaliteli bir genel sonuç, dijital baskı sürecinin karakteristiğidir. 

Dijital Baskının Faydaları Nelerdir

Deriye transfer baskı, herhangi bir ön baskı işlemi veya şablon gerektirmez, bu da maliyet ve zaman tasarrufu sağlar ve küçük serilerin üretimini sağlar. Ek olarak, tekstil özellikleri korunur. Dijital tekstil baskısı, analog baskı işlemlerine göre açık avantajlar sunar.

Şablonlar veya diğer baskı öncesi süreçler gerekli değildir, bu da müşterilerimiz için sadece zaman değil, aynı zamanda maliyet tasarrufu anlamına gelir. Baskı hızlı ve doğrudandır. İyi bir tutuş ile kumaş hoş bir şekilde yumuşak kalır. Transfer baskı fiyatları uygulanan işleme göre değişim gösterir.

Müşteri küçük serileri gerçekleştirebilir ve böylece esnek kalır. Uygun ciltleme sistemleri geliştirerek, dayanıklılığı artık diğer baskı tekniklerine ayak uydurabilecek kadar artırabildik. 40 derece yıkana bilirlik elde ediyoruz. Ek olarak, bu yeşil tekstil baskı teknolojisi çevre dostu, düşük maliyetlidir. Neredeyse hiç kimyasal atık yoktur.

Dijital Baskı Nasıl Çalışır

Önceden basılmış transfer filmi daha sonra ısı ve basınç kullanılarak tekstil ve promosyon ürünlerine aktarılması transfer baskı nedir sorusunu cevaplar. Dijital baskı ise, büyük baskılarda zaman alıcıdır, bu nedenle burada genellikle serigrafi ile bir kombinasyon kullanıldığını bilmekteyiz. Saf dijital baskıda, büyük baskı çalışmaları için uzun makine çalışma süreleri beklenmelidir. Meslektaşlarımız doğrudan baskı konusunda bize yardımcı oluyor. Serigrafi ve dijital baskıyı birleştirerek bu zorluğun üstesinden de gelebiliriz. 

Deriye transfer baskı için bu gelişmiş ve modern tekstil baskı teknolojisi, fotoğraf gerçekliğinde motiflerin ve parlak renklerin elde edilmesini sağlar. Uygun renkler ile beyaz tekstiller üzerine ön işlem yapmadan baskı yapabilirsiniz. Renkli tekstiller üzerinde yüksek opaklık elde etmek için, bir ön işlem ve motifin beyaz bir arka planı gereklidir. Renkler, özel bir baskı kafası kullanılarak tekstile uygulanır. Olabilecek en iyi sonuca ulaşabilmek için malzeme ile kalite ve miktar açısından tam olarak eşleştirilmeleri gerekir. Bu, bir meydan okuma olarak gördüğümüz karmaşık bir görevdir ve olağanüstü bir sonuç elde etmek için bir baskıyı kurcalamayı severiz. 

Dijital Baskıyı Ne Zaman Kullanırsınız

Deriye transfer baskı için bu baskı tekniği kullanılarak detaylı motiflerin yanı sıra zengin renkler ve renk geçişleri yüksek kalitede gerçekleştirilebildiğini bilmekteyiz. Örneğin fermuarların üzerinden geçen büyük motifler basmak mümkündür. Küçük ve orta miktarlarda kullanıyoruz. Pamuk malzeme olarak kullanılabileceği gibi, yüksek pamuk içeriğine sahip karışık bir kumaş da kullanılabildiğini bilmekteyiz. Büyük baskı işlemlerinde, makine çalışma süreleri nedeniyle sınırlarımıza ulaşıyoruz. Transfer baskı, dijital baskı gibi değildir.

Motif ve boyanın ilk önce transfer baskı kâğıdı ve folyolar üzerine aynalandığı ve özel boyaların veya mürekkeplerin kullanıldığı çok özel bir baskı işlemini açıklar. Baskı verileriniz herhangi bir sapma olmaksızın doğrudan dijital baskı makinesine gönderildiğini bilmekteyiz. Bir çalışan daha sonra tekstili kendisi için sağlanan plakaların üzerine uzatır. Astar ile kısa bir işlemden sonra renk devreye girer. Boya püskürtme uçlarıyla donatılmış bir slayt, motifinizi sırayla malzemenin üzerine püskürtür. Kurutmadan sonra tekstiliniz hazırdır.