• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

İstanbul Transfer Baskı

İstanbul transfer baskı konusunda önde gelen illerimizden biridir. Transfer baskı firmaların personel giyiminden promosyon ürünlerine ve benzeri birçok alanda kullanılır.

Transfer Baskı Nedir

Serigrafi ve dijital baskının yanı sıra transfer baskının da ana terbiye türlerimizden biridir. Lazer film ile transfer de bu son işlemin konusudur.

İstanbul transfer baskı, direkt baskının aksine, motif ve boyanın ilk önce transfer kağıtları ve folyolar üzerine aynalandığı ve özel boyaların veya mürekkeplerin kullanıldığı çok özel bir baskı işlemini açıklamaktadır. Her renk için ayrı bir film gerektiğinden transfer baskı zaman alıcıdır. Transfer baskı ile tamamlanan tekstil ürünlerimizin son derece yüksek kalitesi, yüksek maliyet ve zaman harcamasını telafi etmektedir. Her bir renk için ayrı bir film yapılması, kurutulması ve uygulanması gerektiğinden, transfer bitirme işlemi nispeten çok sayıda küçük iş adımına bölünür ve bu da para ve zamana mal olur. İstanbulda transfer baskı firmaları basit bir internet araması ile rahatlıkla bulunabildiğini bilmekteyiz. 

Bu Baskı Teknolojisi Nasıl Çalışır

Bir taşıyıcı film basılır ve daha sonra basınç ve ısı kullanılarak transfer baskı presi ile tekstil üzerine bastırıldığını bilmekteyiz. Transfer baskı süreci iki iş adımından oluşmaktadır. 

İlk adımda, baskı logosu özel bir taşıyıcı malzeme (transfer filmi) üzerine basılır. İstanbul transfer baskı ile taşıyıcı malzeme serigrafi, dijital baskı veya flex veya flok film yardımı ile basıldığını bilmekteyiz. İkinci bir aşamada, baskılı transfer filmi, ısı ve basınç kullanılarak bir transfer presi kullanılarak istenen parçaya veya promosyon ürününe hassas bir şekilde uygulandığını bilmekteyiz. Transfer baskı kâğıdı toptan olarak uygun fiyata alınabildiğini bilmekteyiz.

Transfer Baskısını Ne Zaman Kullanırsınız

İstanbul transfer baskı genellikle teknik nedenlerden dolayı serigrafi baskının mümkün olmadığı ve bunun yerine bir transfer ortamının gerekli olduğu durumlarda kullanıldığını bilmekteyiz. 

Transfer baskı, ağırlıklı olarak çok yüksek kaliteli ısmarlama ürünler için ve teknik nedenlerden dolayı baskı logosunun doğrudan promosyon ürününe geleneksel serigrafi baskı ile basılamadığı ve bir transfer ortamının kullanıldığı tekstil sektöründe promosyon ürünleri ve reklam materyalleri için kullanıldığını bilmekteyiz. (örneğin, ince raster gradyanlı çok renkli baskı motifleri). Transfer baskı presi ikinci el satışları internet üzerinde sıkça karşınıza çıkabilir.

Aktarma Baskısı Doğru Olarak Hangi Motivlere Uygulanır

Önceden basılmış transfer filmi daha sonra ısı ve basınç kullanılarak tekstil ve promosyon ürünlerine aktarılması transfer baskı nedir sorusunu cevaplar. Transfer baskı sayesinde, kontür ve incelikler gibi detaylar kendi haline gelir ve yüksek kaliteli bir genel resim sağlar. 

Transfer baskı, renkler çalışamadığı için özellikle yüksek opak ve çok detaylı motifler için uygundur. İnce detaylar kendiliğinden gelir, aktarım inceliklere, delici keskin konturlara ve genel olarak çok kaliteli bir görünüme olanak tanır. İstanbul transfer baskı için diğer terbiye türleri (örneğin nakış) ile bağlantılı olarak çok yaratıcı ve alışılmadık kombinasyonlar mümkündür. Transfer baskı, oldukça opak bir sonlandırma türüdür. Transfer baskı en yüksek kaliteyi sağlar. Transfer apreli tekstiller istek üzerine ütülenebilir ve 90 dereceye kadar yıkanabildiğini bilmekteyiz.

Serigrafi Baskı Transferi

İstanbul transfer baskı için transfer kağıtlarının serigrafi (serigrafi transfer veya plastisol transfer baskı) kullanılarak basılması, yüksek baskı hızları ve aynı zamanda maksimum esneklik ile nispeten ucuz ön üretimi mümkün kılar. Doğrudan tişörtlere, ceketlere veya işlevsel giysilere baskı yapmak yerine, başlangıçta yalnızca transfer baskı kâğıdı veya transfer folyoları basıldığını bilmekteyiz. 

Bunlar daha sonra gerekirse bir transfer presi yardımıyla tekstiller üzerine bastırılmaktadır. Transfer baskı fiyatları uygulanan işleme ve miktara göre değişim gösterir.

Serigrafi Baskının Avantajları Nelerdir

Serigrafi baskı, yüksek derecede yıkanabilir ve tekstil özellikleri açısından değişmeden kalan uzun ömürlü motifler ve tekstiller sunmaktadır. Ayrıca; büyük baskılarda serigrafi baskı ucuzdur. Serigrafi ile bitirilen tekstiller, serigrafi baskı sırasında tekstil özellikleri değişmeden kaldığından, nötr renk parlaklığı ile yüksek seviyede yıkama direncine sahiptir. Transfer baskı yapan yerler size birçok baskı şablonu sunabilir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Serigrafi baskı işlemi ile hemen hemen tüm motifler uygulanabilir ve hemen hemen her renk tonu mevcuttur. Renkler zengin ve çok iyi örtüyor. Serigrafi baskı işlemi, büyük baskı çalışmaları için de ucuzdur. 

İstanbul transfer baskı ile her bir baskı rengi ekstra bir şablon gerektirdiğinden, serigraf baskının fiyatı renk sayısı arttıkça artar. Serigrafi işleminde ne kadar çok renk varsa, her bir baskı renginin ekstra bir şablon ile uygulanması gerektiğinden baskı o kadar pahalı olacaktır. Bu, özellikle çok renkli motiflere sahip küçük baskılar için pahalıdır; burada dijital baskı önerildiğini bilmekteyiz. 

Serigrafi Baskı Nasıl Çalışır

Serigrafi baskıda, baskı mürekkepleri transfer maddesi olmadan doğrudan tekstile uygulandığını bilmekteyiz. Bu amaçla, renk bir silecek kullanılarak şablonun üzerine itilir ve tekstil üzerine basılır. Serigrafi baskı, bir şablon baskı işlemidir. Baskı mürekkebi, elekler vasıtasıyla doğrudan tekstile aktarıldığını bilmekteyiz. İstanbul transfer baskı için her baskı rengi için ayrı bir şablon gereklidir. Bu şablonlar, bir serigrafi çerçevesindeki bir karusele uzatıldığını bilmekteyiz. Burada renk bir silecek yardımıyla şablon üzerinden çeşitli paletler üzerinde tekstil üzerine itildiğini ve bu şekilde basıldığını bilmekteyiz. Bu şekilde, çok renkli motifler de dahil olmak üzere 14 baskı rengine kadar (neredeyse tamamı karıştırılarak) mümkündür. 

Transfer kağıtları serigrafi transfer baskı yazıcısı ile ön üretim mümkündür ve bu nedenle yüksek derecede esneklik mümkündür. Tekstilde doğrudan baskı yapılmadığını, bunun yerine transfer folyoların kullanıldığını bilmekteyiz. Koyu renk kumaşlar için arka plan olarak aşındırma baskı kullanılır, aksi takdirde su bazlı baskıdır. Aşındırma baskı, rengi tekstilden çıkaran bir indirgeyici madde kullanır. 

Ne Zaman Serigrafi Baskı Kullanıyorsunuz

Serigrafi baskı işlemi, çok sayıda parça ve uzun süreli işler basarken çok iyi bir kalite önemli olduğunda kullanılır. Örnekler, şirketler, kulüpler, etkinlikler, iş kıyafetleri, gruplar vb. İstanbul transfer baskı için serigrafi baskıda motif seçimi söz konusu olduğunda neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur.

Motif seçimi söz konusu olduğunda, müşterinin serigrafi baskı konusunda neredeyse hiçbir sınırı yoktur. Katkı maddeleri ekleyerek çok renkli motifler, efekt renkleri ve çeşitli efektlerin yanı sıra fotogerçekçi baskılar ve renk gradyanları ile baskı yapmak mümkündür. Transfer baskıcılar İstanbul ilinde sıklıkla karşınıza çıkabilir.