• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

İstanbul’da Transfer Baskı Firmaları

İstanbul’da transfer baskı firmaları ürününüze göre size birçok seçenek sunmaktadır. İster porselen isterse tekstil ürünleri olsun uygun baskı metodu hizmetinizdedir.

Transfer Baskı Nedir Nasıl Çalışır

Transfer baskı nedir sorusuna, baskı motifinin önce transfer kağıdına veya bir transfer filmine ters olarak basıldığı ve sıcakta eriyen yapışkanla kaplandığı dolaylı bir baskı işlemidir. Önceden basılmış transfer filmi daha sonra bir transfer baskı presi kullanılarak ısı ve basınçla basılacak nesneye aktarılır. Sıcakta eriyen yapışkan sıvılaşır ve basılan görüntü ürün üzerinde kalır. İstanbul’da transfer baskı firmaları olarak serigrafi transfer, dijital transfer baskı ve seramik transfer baskı arasında ayrım yapıyoruz. Diğer transfer baskı biçimleri süblimasyon baskı, infüzyon ve esnek ve flok transfer baskıdır.

Film Baskı Transferi Nedir

Adından da anlaşılacağı gibi, serigrafi transferi bir serigrafi baskı şeklidir. Daha doğrusu, transfer filmi serigrafi ile basıldığı için bir gelişme veya genişletmedir. Daha sonra transfer kağıdını ısı presini kullanarak promosyon ürününe bastırıyoruz. Transfer kağıdının pürüzsüz yüzeyi ve ince elyaf yapısından dolayı çok ince bir kumaş ile serigrafi baskı yapılmaktadır. Serigrafi baskının aksine, bu baskı işlemi, pürüzlü tekstiller üzerinde bile net konturların ve ince öğelerin uygulanmasını sağlar. İstanbul transfer baskı ek olarak, motif açık bir tabanla desteklendiğinden, serigrafi aktarımı koyu arka planlarda zengin renklerle ikna eder. 

İstanbul’da transfer baskı firmaları ile serigrafi transferinde PANTONE veya HKS’ye göre şirket logoları, reklam sloganları ve tam ton renkli bireysel metinler basılır. Burada maksimum dört ila beş baskı rengi mümkündür. Parlak bir baskı görüntüsü için nispeten elverişli koşullar, büyük baskı çalışmalarında bile vurgulanmalıdır, bu sayede serigrafi transferinin tüm tekstil malzemeleri üzerinde puan alabileceği bir gerçektir. Promosyon ürünleri, reklam malzemeleri ve promosyon hediyeler için yüksek kaliteli baskı süreçlerinden biridir.

Dijital Transfer Baskı Nedir

Dijital transfer baskıda transfer baskı kâğıdı önce dijital baskı kullanılarak basıldığını biliyoruz. Serigrafi transferin aksine, dijital transfer baskı ile baskı renklerinde sınır yoktur. Tüm renkler camgöbeği, macenta, sarı ve siyahtan (CMYK) karıştırılması ile oluşur. Sınırsız renk çeşitliliği ile fotoğraf motifleri ve renkli tasarımlar dijital transfer baskı ile sorun değil. İstanbul’da transfer baskı firmaları dijital transferde baskı için her zaman dört renk kullanıldığından, baskı maliyetleri nispeten yüksektir ve baskı görüntüsünün boyutu arttıkça artar. 

Seramik Transfer Baskı Nedir

İstanbul’da transfer baskı firmaları ile seramik baskı, seramik, porselen ve cam için özel bir baskı işlemidir. Burada serigraf baskıda önce bir transfer kâğıdına basılmaktadır. Transfer kâğıdı daha sonra ürüne yapıştırılır ve bir fırında ısıtıldığını söyleyebiliriz. Isıtma işlemi, kabın yüzeyindeki mürekkebi sertleştirir, böylece yanmış, bulaşık makinesinde yıkanabilir bir baskı oluşturmaktadır. Transfer baskı kağıdı toptan bir şekilde uygun fiyata alınabilir.

Flex Transfer & Flok Transferi Nedir

İstanbul’da transfer baskı firmaları bu iki transfer baskı işlemi ile baskı motifi özel, önceden renklendirilmiş folyolardan kesilebilir. Flex transfer filmleri üç katmandan oluşur. Bir taşıyıcı film, renkli bir film tabakası ve sıcakta eriyen yapıştırıcıdır. Flok transfer filmleri, üretim sırasında elektromanyetik alan ile serpiştirilen viskoz liflere de sahiptir. Bunlar düzgün bir şekilde yumuşak yapışkan tabakaya düşer ve sertleştikten sonra baskının tipik, kabarık görünümünü sağlar. Transfer baskı presi ikinci el seçenekleri internette kolaylıkla bulunabilmesi mümkündür.

Baskı için motif, bir çizici kullanılarak yapışkan katmana ve renk katmanına kesildiğini biliyoruz. Görüntülemeyen tüm elemanlar daha sonra taşıyıcı filmden çıkmak zorundadır. Motif otlanmıştır ve taşıyıcı filmde kalan tek motiftir. Hazırlanan transfer filmi daha sonra ısı ve basınçla tekstil elyaflarına bastırılır, böylece sıcakta eriyen yapıştırıcı aktive edilir. Renk katmanı tekstil yüzeyine kaynaklanır. Transfer baskıcılar İstanbul şehrinde size bir çok seçenek sunar.

Süblimasyon Baskı ve İnfüzyon Nedir

İstanbul’da transfer baskı firmaları ile süblimasyon, polyesterden üretilen promosyon ürünlerine sınırsız renk, renk geçişleri ve gölge efektleri ile görüntü basılmasına olanak tanıyan bir sonlandırma yöntemidir. Baskı motifiniz, süblimasyon kağıdına ters ayna şeklinde basılır ve ardından ısı ve basınçla reklam malzemesine süblimleştirilirmesi gerekmektedir. Bu, süblime motifin kumaş üzerinde hissedilemeyeceği anlamına gelir. Transfer baskı yazıcısı püskürtmeli ve jel olmak üzere 2ye ayrılır.

Renk, promosyon ürününün liflerine nüfuz eder ve reklam motifinizi en yüksek renk parlaklığında ortaya çıkarır. Bu, reklam mesajınızı yırtılmaz, esnek ve UV radyasyonuna dayanıklı hale getirir. Süblimasyon baskı ve infüzyon, çok geniş baskı alanlarına izin verir. Giysiler ve şemsiyeler için sık kullanımın yanı sıra, süblimasyon baskı seçilen seramik kupa ve içecek şişelerine de uygulanabilmesi gerektiğini bilmekteyiz. Transfer baskı fiyatları uygulanan işleme göre değişim gösterir.

Transfer Baskı ile Hangi Promosyon Ürünleri Basılabilir

İstanbul’da transfer baskı firmaları ile serigrafi transfer ve dijital transfer baskı, şapkalar, ceketler, şemsiyeler, çantalar ve sırt çantaları gibi her türlü kumaş ve tekstil ile bazı defterler için uygundur. Sizinle pamuk, polyester, naylon, polar, karma kumaşların yanı sıra deri ve suni deriden promosyon ürünleri yazdırıyoruz.

Kupa, kupa, bardak ve cam şişeleri istediğiniz reklam motifi veya metinle basmak için seramik transfer baskı kullanıyoruz. Bulaşık makinesinde yıkanmaya dayanıklı oldukları için, seramik transfer ile basılmış ürünler catering ticareti için uygundur. 

Transfer Baskının Avantajları Nelerdir

Transfer baskı, her zaman promosyon ürününün yüksek kaliteli bir genel resmini sunar. Spor çantası, tişört veya şapka gibi esnek malzemeler ve düz yüzeyler için idealdir. Dokusuz kumaşların yanı sıra her tür kumaş bir transfer baskı ile basılabilir. Seramik transfer baskının özel formu, seramik, porselen ve camdan yapılmış içme kaplarında bulaşık makinesinde yıkanarak yıkanabilen parlak sonuçlar sunar.

İstanbul’da transfer baskı firmaları ile transfer baskı, küçük miktarlarda çok renkli baskı için ekonomik bir çözümdür ve büyük baskı işlerinde sürekli yüksek baskı kalitesiyle etkileyicidir. Birçok rengi olan motifler için mükemmeldir. Özellikle koyu, tekstil yüzeylerde, transfer baskı zengin, güçlü renk tonları, yüksek opaklığı ile etkileyicidir ve saf bir beyaz sağlar. Renkler çalışamadığı ve pürüzlü yüzeylerde bile her zaman temiz kenarlar sağladığından, küçük metin ve ince çizgiler gibi aşırı ayrıntılara olanak tanır. Transfer baskı yapan yerler tekstilleri fotoğraf kalitesinde basmak için dijital transfer baskı da kullanır. 

Transfer baskısı hava şartlarına dayanıklıdır ve yüksek yıkama direnci sunar. Motifiniz, reklam malzemesinde ilk günkü gibi, sayısız yıkama işleminden sonra bile parlar. Özellikle dayanıklıdır ve size uzun ömürlü, sürdürülebilir bir reklam etkisini garanti eder. 

  • Tüm tekstil malzemeleri, esnek yüzeyler, cam ve seramikler için
  • Tüm yüzeylerde ve alt tabakalarda yüksek opaklık ve temiz bir baskı görüntüsü
  • Hava koşullarına ve yıkamaya dayanıklı, kalıcı reklam etkisi ile uzun ömürlü
  • Yüksek kalitede