• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
 • info@erhantransfer.com.tr

Transfer Baskı Yapan Yerler İstanbul

Transfer baskı yapan yerler İstanbul ilinde, ülke geneline oranla oldukça tecrübeli ve deneyimli firmalara ev sahipliği yapar.

Transfer Baskı Hizmetleri

Transfer baskı büyük ölçüde giysilerde ve çoğu giysi parçasında kullanılan dijital bir baskı tekniğidir. Transfer baskı nedir sorusunun cevabını da bu şekilde öğrenmiş oluyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi çalışır: bir resmi, özel bir ısı presi ile doğrudan bir giysiye veya kumaş parçasına aktarır. Süblimasyon baskı olarak adlandırıldığını da duymuş olabilirsiniz.

Transfer baskı tekniğini kullanarak tam renkli, logo ve fotografik tasarımlar üretebilir ve hemen hemen her kumaş üzerine basılabilir. Çoğu kumaş baskısı, tekstil baskısı veya giysi baskısı bir transfer baskı presi kullanılarak tamamlanır.   

Bunun yararı, istediğiniz tasarımların çok karmaşık olabilmesi ve renklerin canlı ve cesur olmasıdır. Transfer baskı yapan yerler İstanbul da oldukça fazladır.

Dijital Transfer

Transfer baskı yapan yerler İstanbul da oldukça fazladır. Dijital transfer, çok renkli tasarımlar ve logolar içeren küçük ve büyük logolar için harikadır. Çantalar ve kapaklar  gibi baskısı zor olan öğeler  için mükemmeldir. Logolar basılır ve yazdırılabilir bir vinilden kesilir ve daha sonra giysiye ısı ile bastırılır. Bekarlığa veda tişörtleri veya tek seferlik tasarımlar için daha küçük adet siparişleri, kurulum ücreti olmadığından baskıyı ekonomik hale getirir. 

Bazıları transferleri düşük kaliteli bir baskı yöntemi olarak görür, ancak bu genellikle piyasayı dolduran ve transfer baskıya kötü bir isim veren çok zayıf ‘ütüleme’ transferlerinden kaynaklanır. Custom Planet yalnızca yüksek kaliteli, profesyonel, yumuşak dokunuşlu transfer malzemesi kullanır; en son dijital transfer baskı yazıcısı ile yazıcı / çiziciler kullanılarak basılmıştır.

Transfer baskı kağıdı toptan alımları için internetten küçük bir araştırma yapmanız yeterlidir.

Vinil

Vinil baskı, tek renkli logolar üzerindeki küçük çalışmalar veya spor setlerindeki bireysel isimler / numaralar için mükemmeldir. Dijital transfer gibi, vinil kesilir ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için giysiye ısı ile bastırılır. Sipariş edilen giysi malzemesine uygun yüksek kaliteli vinil kullanılır. Hiçbir kurulum maliyeti, bunu tek seferlik baskılar için mükemmel kılmaz. Transfer baskı yapan yerler İstanbul ilinde oldukça fazla olup, tecrübeli firma sayısı o kadar çok değildir. 

Doğrudan Giysiye (DTG)

DTG, tam renkli tasarımlar üzerine basılabilir  tişört ,  hoodies  ve  sweatshirt  gerçekten canlı bitirmek oluşturmak için doğrudan. Bu işlem, çok sayıda renk solması / gölgesi olan tasarımlarda daha küçük miktarlar için işe yarar. Kurulum ücretinin olmaması, DTG’yi  daha önce sadece tek bir tişörte masrafsız serigrafi baskı ile elde edilebilen tasarımları elde etmenin ekonomik bir yolu haline getirir. Transfer baskı yapan yerler İstanbul da neredeyse her ilçede bulabilirsiniz.

Transfer Baskı Avantajları

Tekstilde dijital transfer baskının avantajları:

 • Transfer baskı, tam ve sınırsız renk eşleşmesini garanti eder
 • Kumaşınızda eşsiz doğrulukta yeniden oluşturulmuş grafik detaylar
 • Kağıt üzerinde karmaşık desen ve tasarımların kolay ve güvenli bir şekilde oluşturulması
 • Tasarımlarınızın depolanması ile pazar talebine ve kısa vadeli yeniden siparişlere hızlı yanıt verme
 • Bir sonraki koleksiyonunuz için yüksek kaliteli kumaşı seçmekten çekinmeyin – kumaşınızı serpiştirmeden önce tasarımınızı kağıt üzerinde parlatır ve mükemmelleştiririz

Dijital Doğrudan Baskı, Dijital Transfer Baskıdan Daha Mı Hızlıdır

Evet, transfer baskı kağıdı sürecini dışarıda bıraktığınızda süblimasyon işleminin kendisi daha hızlıdır. Kumaşınız yeterince ön işlemden geçirildiyse ve süblimasyon mürekkebini emmeye hazırsa, sonuç oldukça tatmin edici olabilir. Bazı kumaş türleri için, yani tercih ettiğimiz malzeme olan polyester için, dispers renklerin çökme riski olduğundan ve detaylı desen tasarımlarının elde edilmesi zor olabileceğinden her zaman transfer baskıyı tavsiye ederiz. Transfer baskı yapan yerler İstanbul da birçok ilçede bulunmaktadır.

Direkt baskıyı takiben, kumaşınızın ışık ve renk haslığı elde etmek için özel yıkama vb. açısından tam bir terbiye ihtiyacı olabilir. Tüm tekstil baskı şirketlerinin kendi bünyesinde bu terbiye işlemini sunacak tesisleri yoktur. Bu tür alt tedarikçiler toplam baskı maliyetlerini artırabilir ve teslimat süresini uzatabilir.

Tüm yüksek kaliteli polyester projeleriniz için transfer baskıyı tercih ettiğiniz baskı tekniğiniz haline getirin. Transfer baskı yapan yerler kendilerine göre farklı bir stiller geliştirmiştir.

Müşteriler birçok hassas tekstili işliyor ve baskı genellikle nihai ürün için çok önemli. Moda ve ev tekstili üreticilerinin renk ve desen konusunda katı talepleri olduğunu söylemeye gerek yok, ancak medikal tekstillerdeki müşterilerimiz de doğruluk ve dayanıklı baskılar istiyor. Transfer baskı yapan yerler İstanbul da birçok ilçede bulunmaktadır.

Mümkün olduğunca az kumaş israfı tüm müşterilerimiz için önemlidir. Gelişmiş yazılım ve kağıt aracılığıyla tekstil projeleri geliştirmek çok uygun maliyetli ve benzersiz ve güzel bir sonuca giden en iyi yoldur.

Teknik Nedir

Transfer baskı, bir görüntünün alt tabaka yoluyla kumaşa veya diğer malzemelere (ahşap, plastik, cam, seramik vb.) aktarılmasıdır. Görüntü ısı ve basınçla aktarılır. Teknik, bazen süblimasyon baskısı olarak da bilinen boyaların ısıtıldığında üstün görünmesine dayanır. Ve aşağıda öğrendiğimiz teknik türleri:

 • Kuru Transfer
 • Islak Transfer
 • Direkt Transfer Baskı
 • Dolaylı Transfer Baskı
 • Dijital Transfer

Teknik İçin Gerekli Olan İlgili Malzemeler Nelerdir

 • Kağıt
 • Pişirme kağıdı
 • Ütü / Isı Pres Makinası
 • Desen oluşturmak için düz nesneler (ör. Yapraklar, iplikler, tüy vb.)
 • Üzerine aktarılacak kumaş veya diğer herhangi bir ortam
 • Kuru Transfer: Kumaş Boya Kalemi
 • Islak Transfer: Transprint Mürekkepler, kağıt, fırçalar
 • Dijital Transfer: MagicTouch Transfer Ortamı ( açık renkli kumaş için TTC 3.1 , kumaş olmayan sert yüzeyler için CPM 6.2 )

Kuru Transfer

Transfer baskı yapan yerler İstanbul da birçok ilçede bulunmaktadır.

Kağıda kumaş mum boya ile desen çizin (örn. Sürtünme tekniği); kumaşı aşağıya ve ardından deseni kumaşa bakacak şekilde kağıdı yerleştirin; son olarak üstüne bir parça pişirme kağıdı koyun ve ardından eşit şekilde ütüleyin. 

Doğrudan Islak Transfer 

Transfer baskı yapan yerler İstanbul da birçok ilçede bulunmaktadır.

Yapraklar gibi düz nesneleri transprint mürekkebi ile boyayın, renkli tarafları aşağı bakacak şekilde kumaşın üzerine yerleştirin ve ardından ütüleyin.

Islak Dolaylı Transfer

Transfer baskı yapan yerler İstanbul da birçok ilçede bulunmaktadır.

Kağıdı transprint mürekkebi ile boyayın ve tasarımın boyutuna göre kesin; kumaşı aşağıya yerleştirin ve ardından tasarımda boş alan oluşturmak için aktarmayı engellemek için düz nesneleri yerleştirin; kağıdı mürekkeple yerleştirin; son olarak üstüne bir parça pişirme kağıdı koyun ve ardından eşit şekilde ütüleyin

 • Dijital Transfer:

Desen oluşturmak için bilgisayar yazılımını kullanma (baskı için orijinal görüntüyü aynalamayı unutmayın) ve ardından bunları A4 MagicTouch ortamına yazdırın; Isı Pres Makinesi’ni açın ve belirlenen sıcaklığa ulaşmasını bekleyin; Benzer şekilde önce kumaşı veya diğer malzemeyi yerleştirin 

Transfer baskı fiyatları yapılan işleme ve firmanın tecrübesine göre farklılık gösterir. Yeni açılan firmalarda bütçenize uygun transfer baskı presi ikinci el ürünlerini de bulabilirsiniz.