• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Ankara Transfer Baskı

Ankara transfer baskı konusunda birçok seçenek sunmaktadır. Transfer baskı günümüzde birçok şirketin personel giyiminden promosyonlarına kadar kullanılmaktadır.

Transfer Baskı

Transfer ve serigrafi arasındaki fark, transfer baskıda motifin doğrudan promosyon ürününe değil, sadece transfer baskı kâğıdı olarak da bilinen özel bir filme basılması olduğunu bilmekteyiz. 

İstenilen motiflerin ütüyle transfer kullanılarak evde ütüyle baskıyı deneyenler, transfer baskıya aşina olacaktır. Transfer baskı nedir soruna çoğunlukla, bu baskı biçimi T-shirt, kazak, kep, ceket veya çanta gibi tekstiller için kullanılır cevabı gelir. Ancak metaller, plastikler ve seramikler gibi diğer malzemeler de bu işlemle basılabildiğini bilmekteyiz. 

Transfer Baskı Tam Olarak Nasıl Çalışıyor

Ankara transfer baskı için bu işlemde, istenen motif ya bir transfer kağıdından zımbalanır ve doğru ebatta kesilir ya da beyaz bir transfer filmi üzerine basılır, ayrıca delinir ve boyuta göre kesildiğini bilmekteyiz. 

Daha sonra, örneğin basılacak malzeme üzerine bir transfer baskı presi ile transfer baskı tekstilde sabit basıncın ve sürekli ısıya maruz kalmanın uygulanması özellikle önemlidir, aksi takdirde motif uzun bir süre sonra gevşer veya soyulur. Transfer kağıdının arkası, motifin tekstile ve diğer malzemelere yapışmasını sağlayan ve doğru aktarılırsa uzun ömürlü kalite ve dayanıklılık sağlayan yapışkan bir madde ile kaplandığını bilmekteyiz. 

Transfer Baskı Filmleri

Ankara transfer baskı için film basılacak malzemeye henüz uygulanmadığı sürece, yapışkanın önceden aşınmaması için bu yapışkan taraf koruyucu bir film ile kaplandığını bilmekteyiz. Normal transfer baskıya ek olarak, özel bir dijital transfer şekli de vardır. Her iki baskı formu da birbirinden çok farklı değildir, ancak dijital form sınırsız renk çeşitliliği sunarken, normal transfer baskı maksimum beş ile sınırlıdır. 

Renk, dijital bir transfer baskı yazıcısı kullanılarak özel bir transfer kağıdına basıldığını ve transfer baskı presi kullanılarak basılacak malzemeye uygulandığını bilmekteyiz. Bununla birlikte, bu varyantla, film kırıştıkça ve renk soluklaştıkça, basılı motif yıkama işlemi sırasında net bir şekilde kalitesini kaybeder.

Ne Tür Transfer Kağıtları Var

Ankara transfer baskı bir reklam mesajını veya motifi mükemmel bir şekilde sunmak için, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı transfer kâğıdı vardır. Firma logosu, iddia, amblem veya tamamen farklı bir bezeme ile basılabilen beyaz kâğıdın yanı sıra “özel efektler” ortaya çıkarabilen özel işlenmiş kağıtlar da bulunmaktadır. Basılacak görüntünün sadece iyi görünmesi değil, aynı zamanda iyi hissettirmesi gerekiyorsa, kadifemsi transfer kâğıdı tam aradığınız şey olabilir. Basılı makale, ilginç görünümünün yanı sıra sıcak hissi sayesinde öne çıkıyor ve reklam şirketi ile olumlu çağrışımlar ve sempati yaratıyor. Transfer baskı kağıdı toptan alımlarda daha uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ancak promosyon ürününün yansıtıcı transfer kâğıdı ile basılmasıyla da parlak bir görünüm kolaylıkla mümkündür. Basılan makale çok dikkat çekici görünmesi isteniyorsa, tüm tonlarda sim ile işlenmiş folyolar bile vardır. Genel olarak transfer folyoları, güneş ışığı veya yüksek nem, yağmur veya kar gibi çevresel etkilerle ilişkili olarak etkileyici sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile karakterize edildiğini bilmekteyiz. 

Promosyon Ürünleri İçin Transfer Baskı

Ankara transfer baskı işlemi daha önce de belirtildiği gibi en çok tekstil reklam medyası için uygundur. İster gömlek ister forma, çanta, kep, ceket veya önlük ve yelek gibi özel iş kıyafetleri olsun, transfer baskı gibi yüksek kaliteli bir tekstil terbiye ile reklam şirketi her zaman olumlu olarak insanların hafızasında kalır. Ve promosyon ürünü çamaşır makinesine ne sıklıkla atılırsa atılsın, transfer kağıdının yüksek yıkama direnci, şirket logosunun veya motifinin her zaman olduğu gibi kalması anlamına gelir. 

Transfer baskı presi ikinci el olarak alınabilir. Kupalar ve mısır gevreği kaseleri gibi seramik ürünler şık bir logo ile çok daha iyi görünür ve müşteriler ile çalışanlara güne iyi bir başlangıç ​​sağlar. Ancak sadece evde değil, hareket halindeyken de tekstil baskı ile basılan ürünler her zaman alıcının yanında olabilir. Yemek kutuları ve diğer plastik ürünler de transfer baskı için idealdir. Soğuk aylarda bile, insanların çay ve kurabiyelerle vazgeçmeyi tercih ettikleri zaman, reklam şirketinin parlamak için özel bir şansı var. Çünkü transfer baskı, termal kupalar veya mücevher kutuları gibi metal eşyalarda özellikle iyi sonuç verir. Reklam mesajınızı en iyi şekilde sunmanın bir sınırı yoktur. 

Transfer Baskıda Hangi Renk Seçenekleri Var

Ankara transfer baskı ile bu tür bir yazdırma, görüntünün beş renge kadar görüntülenmesine olanak tanır. Bu ve yüksek opaklığı ile muhteşem renk derinliği, fikirlerin ve konseptlerin tam da amaçlandığı gibi gerçekleştirilmesi için sayısız olanak sunar. 

Transfer baskı yapan yerler ister ışıltılı, yansıtıcı ya da kadifemsi yumuşak olsun, transfer baskı mümkün olan tüm projeleri gerçekleştirir. Dijital baskı ile sınırsız sayıya bile erişilebilir; bu, çok özel renk gradyanları veya örneğin kurumsal kimlikten bir renk kombinasyonu yapılması gerektiğinde özellikle yararlı olabilir.

Transfer Baskı Maliyetleri Neye Dayalıdır

Transfer baskı fiyatları baskı türüne gere değişim gösterebilir örneğin, serigrafi baskının aksine, transfer baskı önemli ölçüde daha pahalıdır. Bir yandan, kullanılacak renklerin sayısına çok bağlıdır. Ne kadar çok basılması gerekiyorsa, elbette nihai fiyat o kadar yüksek olacaktır. Öte yandan, bu tür bir baskı çok karmaşıktır, çünkü çoğu zaman hala birçok el işi ile ilişkilendirilir. 

Ankara transfer baskı için zımbalanmış motifler, kenarların net ve keskin olması için hassas bir şekilde elle kesilmelidir. Saat veya tekstil objeleri gibi öğelerin sayısı, motifin boyutu ve basılacak nesneler de önemli bir rol oynar.

Bir Bakışta Transfer Baskının Avantajları

Ankara transfer baskı işlemi yaptırmak isteyen müşteriler için birçok firma sunması dışında başka avantajlara da sahiptir.

  • Farklı transfer folyoları birçok renk kombinasyonu ve efekt mümkündür. Kalabalıktan sıyrılan promosyon öğesi oluşturmak için mükemmeldir.
  • Transfer baskı ile uygulanan logo, yüksek yıkama, hava koşullarına dayanıklılığı ile etkileyicidir.
  • Dijital baskı, sınırsız sayıda rengin istekleri mükemmel şekilde yerine getirmesini sağlar.
  • Transfer baskı, hedef kitleye bir reklam mesajını en iyi şekilde yerleştirmek için yüksek kaliteli bir sonlandırma tekniğidir.

Ankara transfer baskı (tekstil baskı olarak da adlandırılır) veya süblimasyon baskı dolaylı bir baskı işlemidir ve ilk bakışta görünmediği gibi serigrafi baskıya aittir.