• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
 • info@erhantransfer.com.tr

Soğuk Transfer Etiket

Soğuk transfer etiket ısıtılmadan ve termal transfer makinesi kullanılmadan en sevdiğiniz desenleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde ki ürünlerinize aktarabilmenizi sağlar.

Soğuk Transfer Baskı Etiketleri ve Isı Transfer Teknolojisi

Yıllar geçtikçe, soğuk transfer çıkartma teknolojisi giyim, ayakkabı, çanta vb. ürünlerde gittikçe daha fazla kullanılmaktadır. Sokakta yürürken, çok sıcak ve samimi olarak kişiselleştirilmiş desenlere sahip birçok gencin ayakkabı ve çantalarını göreceksiniz. Soğuk transfer etiket ile yapılmış bu desenleri her yerde görmeniz mümkündür.

Transfer baskı nedir sorusuna: baskı kağıdına aktarılmış olan desenin ısı, buharlaşma ve pres vb. gibi türlü yöntemler ile istenilen yüzeye aktarılmasıdır, diyebiliriz.

Soğuk transfer etiket türlerinin kullanılması oldukça kolaydır, sadece kağıt yüzeyi kaldırıp çanta ve ayakkabı gibi yüzeylere basit bir şekilde istediğiniz deseni aktarabilirsiniz.

Soğuk Transfer İşlemi

Soğuk transfer baskı için iki işlem vardır ve bunlar uygulama yöntemleri ve kullanılan transfer tekniği açısından birbirinden farklıdır. Soğuk transfer bir yandan tabaka beslemeli ofset baskıda, diğer yandan dar web fleksografik, letterpress veya ofset baskıda kullanılabilir. Bu işlemler, yalnızca kullanılan baskı makinesi sistemleri açısından değil, aynı zamanda malzemeler, yani substrat, yapışkan ve folyo sınıfları açısından da birbirinden farklıdır.

 • Yaprak Beslemeli Ofset Yazdırma

Tabaka beslemeli ofset baskı, ağırlıklı olarak ticari baskı işlerini, dergileri ve ıslak yapışkanlı etiketleri bitirmek için transfer baskı kağıdı kullanılır.

 • Dar Web Baskısı

Dar web baskıda soğuk yaldız transferi esas olarak plastikten, genellikle polietilen veya polipropilenden yapılmış kendinden yapışkanlı soğuk transfer etiket için kullanılır.

Kağıt etiketler, tüp laminatlar ve katlanır kutular, dar ağ baskısı yoluyla da giderek daha fazla tamamlanmaktadır. Bu işlem transfer baskı presi ile yapılmaz.

Soğuk Transfer İçin Tasarım Kapsamı

Soğuk transfer, tasarım olanakları yelpazesini önemli ölçüde genişletmiştir. Soğuk yaldız transferi, başka herhangi bir yolla karşılaştırılabilir bir parlaklık düzeyine neredeyse hiç ulaşılamayacak metalik parlak tasarımların üretilmesini sağlar. Soğuk transfer süreçleri için aşağıdakileri söyleyebiliriz:

 1. Ultra ince ayrıntılar
 2. Geniş yüzeylerde bile telkari izlenimler
 3. Tam tonlu ve yarı tonlu görüntüler
 4. Sınırsız geniş ve tam yüzey dekorasyonu
 5. Zorluk olmadan çok renkli üst baskı
 6. Holografik tasarımlar

Soğuk transfer etiket ısıtılmadan ve termal transfer makinesi kullanılmadan en sevdiğiniz desenleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde ki ürünlerinize aktarabilmenizi sağlar.

Soğuk Transferin Sürdürülebilir Faydaları

Soğuk transfer etiket piyasadaki en ince dekorasyon katmanları, ayrışabilir ve kompostlanabilir sonlandırma kaliteleri, pet iade ve yeniden kullanım sistemli tamamen geri dönüştürülebilir soğuk folyolar ile sürdürülebilir uygulama süreçlerini içerir. Sürdürülebilir soğuk transfer dekorasyonları yanı sıra, öncü soğuk transfer ünitemiz, sürdürülebilir ambalaj ve etiket baskısı için kaynak tasarrufu sağlayarak, emisyonsuz bir uygulama süreci ile sizlere ayrıca ilham verecektir. Tüm bunların dışında folyodan tasarruf sağlayan ünitesi sayesinde uygulama modülümüz, atık üretimini minimuma indirmektedir.

Soğukta Barkod Etiketleri Çıkıyor mu

Soğuk hava deposu ve dağıtım endüstrisi zorlu bir ortam olabilir. 40 dereceden sıfırın altındaki sıcaklıklara kadar ortamlarda çalışırken iş akışı her zaman sürdürülmelidir. Tüm gün soğuğa girip çıkarak, şirketinizin karşılaştığı soğuk ortam zorluklarının üstesinden gelmek için güvenebileceğiniz etiketlere sahip olmak çok önemlidir.

Soğuk hava depolarında soğuk transfer etiket kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır:

 • Etiketleri nereye uygulayacaksınız
 • Etiketi hangi yüzeye uygulayacaksınız
 • Maruz kaldıkları sıcaklık (lar)

Soğuk hava deposu etiketlerinde dondurucu veya derin dondurucu yapışkan bulunur. Bu yapıştırıcılar, soğuk hava deposu, buzdolabı veya dondurucu ortamlarındaki ürünleri etiketleyen işletmeler için tasarlanmıştır. Etiketler herhangi bir düşük sıcaklık ortamında kullanılabilir; hatta bazıları – 320 ° F’ye dayanma yeteneğine sahiptir!

Soğuk hava deposu etiketleri, düşük sıcaklık performansı sunan soğuk sıcaklıkta kalıcı akrilik yapışkanlı bir termal transfer polipropilen etikettir. Malzeme, sıklıkla tekrarlanan dondurma ve çözme döngülerinden kaynaklanan neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Etiketler dayanıklıdır ve plastiğe ve karton saklama kutularına iyi yapışır. Seçtiğiniz herhangi bir ürün, özel uygulamanızın gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için son kullanım koşullarında önceden test edilmelidir.

Dar Web Ofset Baskı için Soğuk Transfer

Son yıllarda ofset firmaları müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklandı. Transfer baskı yapan yerler gün geçtikçe çoğalmaya başladı. Firmaların ana hedefleri, hızlı değişen bir pazarın zorluklarına dayanabilmeleri için müşterilerinin benzersiz tasarımlar ve performans ile desteklemesi olmuştur. Bu nedenle, soğuk transfer kaplamaları yalnızca kendinden yapışkanlı plastik etiketleri (çoğunlukla polietilen veya polipropilen) süslemekle kalmaz, aynı zamanda, dar ağ baskısı kullanılarak soğuk yaldız ile gittikçe daha fazla tamamlanan kağıt etiketler, tüp laminatlar ve katlanır kutulardan da oluşmaktadır. İşlem, baskı ve laminasyonun bir kombinasyonundan oluşur. Kural olarak, folyo transferi hat içinde gerçekleşir ve baskı sürecine kolayca entegre edilebilir; folyo ‘beşinci renk’ olarak uygulanır. Transfer baskı yazıcısı dar web ofset baskılar için de kullanılmaktadır.

Ekonomik Avantajlar

 1. Verimli web beslemeli ofset baskı
 2. Düşük ön maliyetler
 3. Damgalama kalıbı gerekmez, sadece geleneksel baskı plakaları
 4. Hızlı iş değişimleri
 5. 120 m / dakikaya kadar hızlara ulaşılabilir
 6. Etiket alt tabakalarında deformasyonsuz transfer

Web Beslemeli Yazdırma için Soğuk Transfer

Bu transfer yöntemi ile size farklı yüzeylerde parlak soğuk transfer sonlandırma için gerçek bir çok yetenek sunuyor: PE, PP ve PET gibi plastik malzemeler veya emici olmayan yüzeylere sahip kağıtlar, dar web ofset baskı ile soğuk transfer etiket oluşturulabilir. Bu işlemler için kullanılan transfer baskı kağıdı toptan olarak satılmaktadır.

 • Parlak
 • Çok iyi kapsama alanı
 • Geniş alanlar ve ince detaylar için uygundur
 • Web beslemeli flekso baskı için yüksek kaliteli soğuk yaldız

Soğuk transfer etiket ısıtılmadan ve termal transfer makinesi kullanılmadan en sevdiğiniz desenleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde ki ürünlerinize aktarabilmenizi sağlar.

Soğuk Transfer Baskı Fiyatları

Transfer baskı fiyatları yapılan işleme, kullanılan renk seçeneklerine, folyo ve etiket malzemesinin kalitesine, işlem yapılan alan büyüklüğüne, parti ve adet sayısına, soğuk transfer etiket baskısı yapacak olan firmanın kalite ve tecrübesine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Günümüzde transfer baskılara olan talebin artması ile beraber transfer baskı makinalarına da ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Transfer baskı makinası sıfır ürün fiyatlarının bütçenizin üzerinde olması durumunda, transfer baskı presi ikinci el ürünlere de göz atabilirsiniz.