• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Su Bazlı Transfer Baskı Kaplama Lak

Su bazlı transfer baskı kaplama lak, kağıdı kaplamak için üzerine aktarılan bir mürekkep üzerine su bazlı bir verniği uygulayan, vernik kaplama yüzeyini kurutan bir baskı presidir.

Su Bazlı Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı kaplama lak özellikle moda sektörü tarafından kullanılan bir yöntemdir. Giysiler için son derece kullanışlıdır ve maliyet açısından uygun olduğunu söyeleyebiliriz. Canlı ve şık baskılar için, su bazlı transfer baskılama boyası mükemmel bir çözümdür. İyi bir verimlilikle kolaylıkla uygulanabilen hafif bir stratejidir. Ne tür bir logo arıyor olursanız olun, ısı transfer mürekkebi gibi önde gelen baskı kuruluşlarından klasik baskıya sahip olduğunuz sürece yaptırmakta fayda var. Klasik kalitede baskılar verecek su bazı transfer baskı kaplama lak yöntemini seçmenin birkaç avantajı vardır. Bu avantajlara aşağıda yer verdik.

Transfer baskı nedir sorunuza cevap olmak için aşağıda yöntemlerinden bahsettik.

Su Bazlı Transfer Baskı Avantajları

Transfer baskı çok çeşitli olsa da su bazlı olanların oldukça faydası bulunur. Bunlardan ilki çevre dostu olmasıdır. Günümüz dünyasında, hangi yöntemi seçersek seçelim çevreye özen göstermemiz çok önemlidir. Mağazamızdan çıkardığımız klasik ısı transfer mürekkebi sayesinde bu ayrıcalığa sahip olacaksınız.

Su bazlı transfer baskı kaplama lak avantajlarından bir diğeri ise uzun ömürlü olmasıdır. Fazla mesai solan bir baskı, iyi bir baskı olarak adlandırılmak için iyi değildir. Yüksek kaliteli baskıların her zaman taze ve akılda kalıcı kalacağını garanti ediyoruz. Bunlar asla solmayacak ve muhteşem çekiciliğini gösterecek baskılardır.

Olağanüstü Kalite İçin Su Bazlı Transfer Baskı

Su bazı transfer baskılama kaplama lak; kaliteli, klasik, güzel ve büyüleyici olarak adlandırılacaktır. Su bazlı transfer baskı yapan yerler arasında ünlü giyim markalarını sayabiliriz. Günümüzde herkesin tercih ettiği ve severek takip ettiği giyim markaları su bazlı transfer baskı presi yöntemi ile ürünlerini renklendiriyor.

Su bazlı transfer baskı, geleneksel baskıya canlı, yumuşak ve hafif bir görünüm katar. Karmaşık, çok renkli tasarımları; kıyafetlere, şapkalara, bez çantalara ve soğutuculara basmanın ideal bir yoludur. Su bazlı transfer baskı kağıdı aynı zamanda çabuk kurur ve yapılışı da odukça kolaydır. Bu işlem ekran kullanımını içermediğinden kurulum ücret alınmaz. Bu işlem, size hemen hemen her malzeme üzerine yüksek kaliteli, çevre dostu baskılar sunmamızı sağlar.

Su Bazlı Transfer Baskı Nasıl Yapılır

Su bazlı tansfer baskı çevre dostu ürünler içerdiği için kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Bu baskı şekli, su geçirmez kaplaması olmayan tüm kumaş türleri için uygundur; pamuk, polyester, karışımlar ve naylon gibi…

% 100 polyester ve naylon gibi ısıyla boyasını kaybeden malzemelere uygulanacak transferlere boya bloker ekliyoruz. Yumuşak kabuk engelleyici ile, giysinin boyasının açık renkli mürekkeplerden akmayacağını bildiğinizden emin olabilirsiniz. Transfer baskı nasıl yapılır sorusu için ilgili internet sitelerinde bulunan detaylı görsel anlatımları izleyebilirsiniz.

Transfer Baskı Bakımı ve Maliyeti

Su bazlı transfer baskı kaplama lak, 50’den fazla yıkamaya dayanacak şekilde test edilmesine rağmen, giysinizi soğuk suda yıkamanızı ve düşük ısıda tamburda kurutmanızı öneririz. Lütfen baskı yüzeyini ağartmaktan ve ütülemekten kaçının!

Su bazlı transfer baskı fiyatları, tasarımdaki renklere değil grafiğin boyutuna bağlıdır. Sanat eserinde serigrafi baskısı yapamayacağımız kadar çok renk olduğunda veya yarı tonlar yerine düz pantonlar arıyorsanız bu oldukça maliyetli olabilir. Bununla birlikte klasik bir baskı yaptırmaktan yanaysanız maliyeti oldukça düşüktür. Transfer baskı presi ikinci el kullanılıyorsa bu maliyeti daha da düşürecektir. 

Aynı zamanda transfer baskı kağıdı toptan temin ediliyorsa bu da maliyet açısından oldukça yararınıza olacaktır. Günümüzde ünlü giyim markaları bu yöntemlerle kar elde ederler. 

İşlem Süreçleri

Bir su bazlı transfer baskı kaplama lak kalıbı çıkarmak ve kalıp şarjını dahil etmek için gereklidir. Sipariş miktarı küçükse, bu yöntem daha yüksek fiyatlı olacaktır. Bununla birlikte, bu baskı yöntemi, daha iyi haslığa sahip olan ve dijital baskı tarafından berrak kaplamaya veya beyaz arka plana sahip olmayan gradyan, gölge efekti ve çok renkli logo elde edebilir.

Önceden ayarlanmış kalıp makineleri, sonradan kumaşa ısı transferine neden olabilecek ısı transfer filmi üzerine logo vereceğinden, logo şekli tam olarak giysi paneline basılabilmektedir. Şapka ya da diğer aksesuarlar, bir giyim markası yaratmanın çok gerekli bir parçasıdır. Her zaman en az karlı giysiler gibi görünürler çünkü sipariş miktarları daha düşük olma eğilimindedir ve süreç daha uzun sürer. Transfer baskı makinası ile özellikle giyim sektöründeki ufak aksesuarlara hem kısa sürede hem de uygun maliyete baskı yapılabildiğini bilmekteyiz. 

Su Bazlı Transfer Baskı Yöntemleri

İki adet su bazlı transfer baskı kaplama lak yöntemi vardır. 

Her yöntem için, baskı yapılacak yüzeye ısı uygulayan termal bir yazıcı kafası kullanıyorlar. Her iki yöntemde sık tercih edilir bunun seçimi ise baskıyı yapacak makinanın kalitesine bağlıdır. Sonuçta her yöntem için hem dayanıklı hem çevre dostu baskılar elde edersiniz. 

  • Logo ve Baskı
  • Ekran çıktısı
  • Gradyan Etkisi Baskısı
  • Nakış
  • Altın / Şerit Folyo Baskı

Su bazlı transfer baskı kaplama lak birçok alanda kullanıldığı gibi, otobüs ceketleri ve rüzgar kırıcılar gibi yumuşak kabuklu malzemelere baskı yapmak eskiden neredeyse imkansızdı, özellikle birden çok renk kullanılacaksa.

Hazır Giyimde Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı her sektörde yer bulsa da özellikle giyim sektörü için vazgeçilmezdir. Hazır giyim endüstrisinde zamanlama her şeydir. Su bazlı ısı transfer işleri, nakış işlerinden yaklaşık 3-5 gün önce yapılabildiğini bilmekteyiz. Transfer baskı yazıcısı veya makinası sayesinde proje ve miktara bağlı olarak, tipik olarak geleneksel serigrafi baskı ile üretim programına sığdıramadığımız ısı transferi işlerini bile acele ettirebiliriz. Ön panelden aşağı doğru akan bir dikişi, olmayan çıtçıtları ve diğer şapkaları dekore etme, süslenmiş bir şapka üretmenin en hızlı yoludur. Bir dikişi ısı transferleri ile köprüleme kabiliyetimiz olsa da, dikiş köprüye transfer için boşluklar yarattığı için tavsiye edilmemektedir. Temas dışı, baskının başarısız olabileceği ve zayıflayabileceği bir nokta oluşturur. Nakış, bir dikişin üzerinden geçmesi gereken sanat eserlerini uygulamak için hala en iyi seçenektir.

Isı Transferleri Neden Harika Bir Alternatiftir

Su bazlı transfer baskı kaplama lak, uzun zamandır küçük siparişler ve yüksek renkli / tam renkli çizimler için çözüm olmaktadır. Bu baskı, 20 parçanın altındaki minimum sipariş miktarları için cevap olabilirken, ısı transferlerinin çoğu baskıda yer alan karmaşık renklerin doğrudan yerine geçer. Süreç daha çevre dostu malzemeler kullanıyor ve daha iyi bitmiş bir ürün sunmamızı sağlıyor. Kapanışta, su bazlı ısı transferleri, daha az sipariş miktarı gerektiren karmaşık ve renkli tasarımlar oluşturmak için kalıcı bir çözümdür.

Transfer baskı, israfın en aza indirgendiği ve çevreye zarar veren mürekkeplerin kullanılmadığı bir yöntemdir Çatlak veya solma olmadan mükemmel esneme ve geri tepme ile dayanıklıdır ve uzun süre kullanabileceeğiniz baskılara sahip kıyafetleriniz olur.