• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Su Bazlı Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı özellikle moda sektörü tarafından kullanılan bir yöntemdir. Giysiler için son derece kullanışlıdır ve maliyet açısından uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Su Bazlı Transfer Baskı Nedir

Canlı ve şık baskılar için, su bazlı transfer baskı boyası mükemmel bir çözümdür. İyi bir verimlilikle, kolaylıkla uygulanabilen hafif bir stratejidir. Ne tür bir logo arıyor olursanız olun, ısı transfer mürekkebi gibi önde gelen baskı kuruluşlarından klasik baskıya sahip olduğunuz sürece yaptırmakta fayda var.

Klasik kalitede baskılar verecek su bazlı transfer baskı yöntemini seçmenin birkaç avantajı vardır. Bu avantajlara aşağıda yer verdik.

Transfer baskı nedir sorunuza cevap olmak için aşağıda yöntemlerinden bahsettik.

Su Bazlı Transfer Baskı Avantajları

Transfer baskı çok çeşitli olsa da su bazlı olanların oldukça faydası bulunur. Bunlardan ilki çevre dostu olmasıdır. Günümüz dünyasında, hangi yöntemi seçersek seçelim çevreye özen göstermemiz çok önemlidir. Mağazamızdan çıkardığımız klasik ısı transfer mürekkebi sayesinde bu ayrıcalığa sahip olacaksınız.

Su bazlı transfer baskı avantajlarından bir diğeri ise uzun ömürlü olmasıdır. Fazla mesai ile solan bir baskıyı, iyi bir baskı olarak adlandırılmak mümkün değildir. Yüksek kaliteli baskıların her zaman taze ve akılda kalıcı kalacağını garanti ediyoruz. Bunlar asla solmayacak ve muhteşem çekiciliğini gösterecek baskılardır.

Su bazlı transfer baskı yapan yerler arasında ünlü giyim markalarını sayabiliriz. Çünkü; ünlü markalar bu baskı çeşitinin avantajlarıyla, ürünlerini daha kaliteli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Su Bazlı Transfer Baskı Nasıl Yapılır

Günümüzde herkesin tercih ettiği ve severek takip ettiği giyim markaları su bazlı transfer baskı presi yöntemi ile ürünlerini renklendiriyor.

Su bazlı tansfer baskı çevre dostu ürünler içerdiği için kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Bu baskı şekli, su geçirmez kaplaması olmayan tüm kumaş türleri için uygundur; pamuk, polyester, karışımlar ve naylon vb.

% 100 polyester ve naylon gibi ısıyla boyasını kaybeden malzemelere uygulanacak transferlere boya bloker ekliyoruz. Yumuşak kabuk engelleyici ile, giysinin boyasının açık renkli mürekkeplerden akmayacağını bildiğinizden, emin olabilirsiniz. Transfer baskı nasıl yapılır sorusu için ilgili internet sitelerinde bulunan detaylı görsel anlatımları izleyebilirsiniz.

Transfer Baskı Bakımı ve Maliyeti

Su bazlı transfer baskı, 50’den fazla yıkamaya dayanacak şekilde test edilmesine rağmen, giysinizi soğuk suda yıkamanızı ve düşük ısıda tamburda kurutmanızı öneririz. Lütfen baskı yüzeyini ağartmaktan ve ütülemekten kaçının!

Su bazlı transfer baskı fiyatları, tasarımdaki renklere değil grafiğin boyutuna bağlıdır. Sanat eserinde serigrafi baskısı yapamayacağımız kadar çok renk olduğunda veya yarı tonlar yerine düz pantonlar arıyorsanız bu oldukça maliyetli olabilir. Bununla birlikte; klasik bir baskı yaptırmaktan yanaysanız maliyeti oldukça düşüktür. 

Transfer baskı presi ikinci el kullanılıyorsa bu maliyeti daha da düşürecektir. 

Yumuşak Kabuk Malzemelerine Baskı

Su bazlı transfer baskı birçok alanda kullanmak mümkündür. Rüzgar kırıcılar gibi yumuşak kabuklu malzemelere baskı yapmak eskiden neredeyse imkansızdı. Özellikle de baskıda birden çok renk kullanılacaksa. Ama; bu baskı çeşidi ile yumuşak kabuklu malzemelere baskıyı kolayca yapmanız mümkündür.

Şapka ya da diğer aksesuarları üretmek, bir giyim markası yaratmak için oldukça önemlidir. Bu ürünler, çoğu zaman, en az karlı giysiler gibi görünürler. Çünkü; sipariş miktarları daha düşük olma eğilimindedir ve yapım süreçleri daha uzun sürer. Transfer baskı makinası ile özellikle giyim sektöründeki ufak aksesuarlara hem kısa sürede hem de uygun maliyete baskı yapımı mümkündür. Nakış, kabarık ve kaldırılmış dokular oluşturma seçeneği sunarken, ısı transferleri benzersiz ayrıntılar ve ultra akıcı bir his sunabilir. 

Hazır Giyimde Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı her sektörde yer bulsa da özellikle giyim sektörü için vazgeçilmezdir. Hazır giyim endüstrisinde zamanlama her şeydir. Su bazlı ısı transfer işlerinin, nakış işlerinden yaklaşık 3-5 gün önce yapılması mümkündür. 

Transfer baskı yazıcısı veya makinası sayesinde, proje ve miktara bağlı olarak, geleneksel serigrafi baskı ile üretim programına sığdıramadığımız ısı transferi işlerini bile hızlandırabiliriz. Ön panelden aşağı doğru akan bir dikişi, olmayan çıtçıtları ve diğer şapkaları dekore etme, süslenmiş bir şapka üretmenin en hızlı yoludur. Bir dikişi ısı transferleri ile köprüleme kabiliyetimiz olsa da, dikiş köprüye transfer için boşluklar yarattığı için tavsiye edilmez. Temas dışı, baskının başarısız olabileceği ve zayıflayabileceği bir nokta oluşmaktadır. Nakış, bir dikişin üzerinden geçmesi gereken sanat eserlerini uygulamak için hala en iyi seçenektir.

Transfer baskı kağıdı toptan temin ediliyorsa bu da maliyet açısından oldukça yararınıza olacaktır. Günümüzde ünlü giyim markaları bu yöntemlerle kar elde ederler. 

Isı Transferleri Neden Harika Bir Alternatiftir

Su bazlı transfer baskı, uzun zamandır küçük siparişler ve yüksek renkli / tam renkli çizimler için çözüm olmuştur. Bu baskı, 20 parçanın altındaki minimum sipariş miktarları için cevap olabilirken, ısı transferlerinin çoğu baskıda yer alan karmaşık renklerin doğrudan yerine geçer. Bu işlem ile daha çevre dostu malzemeler kullanıyoruz ve daha kaliteli ürünler sunuyoruz.

Transfer baskı, israfın en aza indirgendiği ve çevreye zarar veren mürekkeplerin kullanılmadığı bir yöntemdir. Kapanışta, su bazlı ısı transferleri, daha az sipariş miktarı gerektiren karmaşık ve renkli tasarımlar oluşturmak için kalıcı bir çözümdür. Çatlak veya solma olmadan mükemmel esneme ve geri tepme yöntemi ile dayanıklı olacağından, uzun süre kullanabileceeğiniz baskılara sahip kıyafetleriniz olur. Renklerde sınır yoktur. Bu sebeple; dilediğiniz baskıyı kıyafetlerinize ya da mobilyalarınıza uygulatabilirsiniz.

Su Bazlı Transfer Baskı Yöntemleri

Su bazlı transfer baskı, geleneksel baskıya canlı, yumuşak ve hafif bir görünüm katar. Karmaşık, çok renkli tasarımları; kıyafetlere, şapkalara, bez çantalara ve soğutuculara basmanın ideal bir yoludur. 

Su bazlı transfer baskı kağıdı çabuk kurur ve yapılışı da oldukça kolaydır. Bu işlem ekran kullanımını içermediğinden kurulum ücret alınmasına gerek yoktur. Bu işlem, size hemen hemen her malzeme üzerine yüksek kaliteli, çevre dostu baskılar sunmamızı sağlar.

İki adet su bazlı transfer baskı yöntemi vardır: direkt termal ve termal transfer. Her yöntem için, baskı yapılacak yüzeye baskıyı yapacak kişiler tarafından, ısı uygulayan termal bir yazıcı kafası kullanılmaktadır. Her iki yöntem de sık tercih edilen yöntemlerdir. Bunun seçimi ise, baskıyı yapacak makinanın kalitesine bağlıdır. Sonuçta her yöntem için hem dayanıklı hem çevre dostu baskılar elde edersiniz.