• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Su Bazlı Transfer Baskı Hakkında Her Şey

Su bazlı transfer baskı, kağıdı kaplamak için üzerine aktarılan bir mürekkep üzerine su bazlı bir verniği uygulayan ve vernik kaplama yüzeyini kurutan bir baskı yöntemidir.

Su Bazlı Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı özellikle moda sektörü tarafından kullanılan bir yöntemdir. Giysiler için son derece kullanışlıdır ve maliyet açısından uygun olduğunu söyeleyebiliriz.

Canlı ve şık baskılar için, su bazlı transfer baskı boyası mükemmel bir çözümdür. İyi bir verimlilikle kolaylıkla uygulanabilen hafif bir stratejidir. Ne tür bir logo arıyor olursanız olun, ısı transfer mürekkebi gibi önde gelen baskı kuruluşlarından klasik baskıya sahip olduğunuz sürece yaptırmakta fayda var.

Klasik kalitede baskılar verecek su bazlı transfer baskı yöntemini seçmenin birkaç avantajı vardır. Bu avantajlara aşağıda yer verdik.

Transfer baskı nedir sorunuza cevap olmak için aşağıda yöntemlerinden bahsettik.

Kaliteli Midir

Su bazlı transfer baskı; kaliteli, klasik, güzel ve büyüleyici olarak adlandırılacaktır. 

Su bazlı transfer baskı yapan yerler arasında ünlü giyim markalarını sayabiliriz. Günümüzde herkesin tercih ettiği ve severek takip ettiği giyim markaları su bazlı transfer baskı presi yöntemi ile ürünlerini renklendiriyor.

Su bazlı transfer, geleneksel baskıya canlı, yumuşak ve hafif bir görünüm katmaktadır. Karmaşık, çok renkli tasarımları; kıyafetlere, şapkalara, bez çantalara ve soğutuculara basmanın ideal bir yoludur. Su bazlı transfer baskı kağıdı aynı zamanda çabuk kurur ve yapılışı da odukça kolaydır. Bu işlem ekran kullanımını içermediğinden kurulum ücret alınmaz. Bu işlem, size hemen hemen her malzeme üzerine yüksek kaliteli, çevre dostu baskılar sunmamızı sağlar.

Su Bazlı Transfer Baskı Nasıl Yapılır

Su bazlı tansfer baskı çevre dostu ürünler içerdiği için kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Bu baskı şekli, su geçirmez kaplaması olmayan tüm kumaş türleri için uygundur; pamuk, polyester, karışımlar ve naylon gibi…

% 100 polyester ve naylon gibi ısıyla boyasını kaybeden malzemelere uygulanacak transferlere boya bloker ekliyoruz. Yumuşak kabuk engelleyici ile, giysinin boyasının açık renkli mürekkeplerden akmayacağını bildiğinizden emin olabilirsiniz. Transfer baskı nasıl yapılır sorusu için ilgili internet sitelerinde bulunan detaylı görsel anlatımları izleyebilirsiniz.

Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı, 50’den fazla yıkamaya dayanacak şekilde test edilmesine rağmen, giysinizi soğuk suda yıkamanızı, düşük ısıda tamburda kurutmanızı öneririz. Sanat eserinde serigrafi baskısı yapamayacağımız kadar çok renk olduğunda veya yarı tonlar yerine düz pantonlar arıyorsanız bu oldukça maliyetli olabilmektedir. Bununla birlikte; klasik bir baskı yaptırmaktan yanaysanız maliyeti oldukça düşüktür. Transfer baskı presi ikinci el kullanılıyorsa bu maliyeti düşürecektir. 

Aynı zamanda transfer baskı kağıdı toptan temin ediliyorsa bu da maliyet açısından oldukça yararınıza olacaktır. Günümüzde ünlü giyim markaları bu yöntemlerle kar elde ederler. 

Nasıl Uygulanır

Bir su bazlı transfer baskı kalıbı çıkarmak ve kalıp şarjını dahil etmek için gereklidir. Sipariş miktarı küçükse, bu yöntem daha yüksek fiyatlı olacaktır. Bununla birlikte, bu baskı yöntemi, daha iyi haslığa sahip olan ve dijital baskı tarafından berrak kaplamaya veya beyaz arka plana sahip olmayan gradyan, gölge efekti ve çok renkli logo elde edebilir.

Şapka ya da diğer aksesuarlar, bir giyim markası yaratmanın çok gerekli bir parçasıdır. Her zaman en az karlı giysiler gibi görünürler çünkü sipariş miktarları daha düşük olma eğilimindedir ve süreç daha uzun sürer. Transfer baskı makinası ile özellikle giyim sektöründeki ufak aksesuarlara hem kısa sürede hem de uygun maliyete baskı yapılabilir. 

Baskı Süreci

Su bazlı transfer kaplama için şimdiye kadar matbaalarda tek yüze baskı, ön yüz baskı, kurutma gibi yöntemler kullanıldığını bilmekteyiz.

Basın sonrası işlemlerin ertesi gün yapılmasının sağlanması yöntemlerin ve sürecin ne kadar kısa sürdüğünün bir göstergesidir.  Bununla birlikte, geleneksel baskı yöntemi de kullanılan yöntemlerden bir diğeridir.

Bu arada ultraviyole (UV) baskı da başka bir transfer baskı baskı çeşididir  ve bu, kısa sürede teslimat gerçekleştirebilecek yöntemlerden biridir.

Su Bazlı Transfer Baskı Yöntemleri

İki adet su bazlı transfer baskı lak yöntemi vardır. 

Her yöntem için, baskı yapılacak yüzeye ısı uygulayan termal bir yazıcı kafası kullanıyorlar. Her iki yöntemde tercih edilir bunun seçimi baskıyı yapacak makinanın kalitesine bağlıdır. Sonuçta her yöntem için hem dayanıklı hem çevre dostu baskılar elde edersiniz. 

  • Logo ve Baskı
  • Ekran çıktısı
  • Gradyan Etkisi Baskısı
  • Nakış

Su bazlı transfer baskı birçok alanda kullanıldığı gibi, otobüs ceketleri ve rüzgar kırıcılar gibi yumuşak kabuklu malzemelere baskı yapmak eskiden neredeyse imkansızdı, özellikle birden çok renk kullanılacaksa.

Hazır Giyimde Transfer Baskı

Su bazlı transfer baskı her sektörde yer bulsa da özellikle giyim sektörü için vazgeçilmezdir. Hazır giyim endüstrisinde zamanlama her şeydir. Su bazlı ısı transfer işleri, nakış işlerinden yaklaşık 3-5 gün önce yapılabilir. Transfer baskı yazıcısı veya makinası sayesinde proje ve miktara bağlı olarak, tipik olarak geleneksel serigrafi baskı ile üretim programına sığdıramadığımız ısı transferi işlerini bile acele ettirebiliriz. Ön panelden aşağı doğru akan bir dikişi, olmayan çıtçıtları ve diğer şapkaları dekore etme, süslenmiş bir şapka üretmenin en hızlı yoludur. Bir dikişi ısı transferleri ile köprüleme kabiliyetimiz olsa da, dikiş köprüye transfer için boşluklar yarattığı için tavsiye edilmez. Temas dışı, baskının başarısız olabileceği ve zayıflayabileceği bir nokta oluşturur. Nakış, dikişin üzerinden geçmesi gereken sanat eserlerini uygulamak için en iyi seçenektir.

Su Bazlı Transfer Baskı Maliyeti

Su bazlı transfer baskı, uzun zamandır küçük siparişler ve yüksek renkli / tam renkli çizimler için çözüm olmuştur. Transfer baskı, israfın en aza indirgendiği ve çevreye zarar veren mürekkeplerin kullanılmadığı bir yöntemdir. Bu baskı, 20 parçanın altındaki minimum sipariş miktarları için cevap olabilirken, ısı transferlerinin çoğu baskıda yer alan karmaşık renklerin doğrudan yerine geçer. Süreç daha çevre dostu malzemeler kullanıyor ve daha iyi bitmiş bir ürün sunmamızı sağlıyor.

Su bazlı transfer baskı fiyatları, tasarımdaki renklere değil grafiğin boyutuna bağlıdır. Kapanışta, su bazlı ısı transferleri, daha az sipariş miktarı gerektiren karmaşık ve renkli tasarımlar oluşturmak için kalıcı bir çözümdür. Çatlak veya solma olmadan mükemmel esneme ve geri tepme ile dayanıklıdır ve uzun süre kullanabileceeğiniz baskılara sahip kıyafetleriniz olur.