• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Sublimasyon 3d Otomatik Transfer Baskı Makinesi

Sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi, transfer baskı işlemleri için son derece tercih edilen bir makinadır. Öncelikle transfer baskı işlemini açıklayalım.

Termal Transfer Baskı İşlemi

Termal transfer baskı ve 3d transfer baskı, özel bir yazıcının baskı kafalarında balmumu eritilerek yapılır. Termal transfer baskı işlemiiçin üç ana bileşen sayabiliriz. Bu üç bileşen, ortadaki şerit ile etkili bir şekilde bir sandviç oluşturur. 

Sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi; şeridin elektriksel özellikleri ve şerit mürekkebinin doğru reolojik özellikleriyle birlikte termal olarak uyumlu bir baskı kafası, yüksek kaliteli bir basılmış görüntünün üretilmesi için gereklidir.

Bir nokta “kapandığında”, yazıcı kafasının o baskısı hemen soğur ve böylece şeridin o kısmı erimeyi / baskıyı durdurur. Alt tabaka yazıcıdan çıktığında tamamen kurudur ve hemen kullanılabilir. Termal yazıcıların çeşitleri için yazımızın devamını okuyun.

Renkli Termal Yazıcılar

Kağıt üzerine balmumu bazlı bir mürekkep yapıştırılarak renkli görüntüler üretmek için termal baskı teknolojisini kullanıyoruz. Bu tip termal yazıcı, sayfanın içeriğinden bağımsız olarak yazdırılacak her sayfa için benzer boyutlu bir şerit paneli kullanır. Sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi gibi değildir ve farklı olarak, renkli termal yazıcılar nokta yoğunluğunu değiştiremez, bu da görüntülerin titremesi gerektiği anlamına gelir. Kalite olarak kabul edilebilir olmasına rağmen, bu yazıcılardan elde edilen çıktılar modern mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve renkli lazer yazıcılarla karşılaştırılamaz ve çok daha kalitesiz görünür.

Şu anda, sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi bu tür bir yazıcı tam sayfa baskı için nadiren kullanılmaktadır, ancak şu anda suya dayanıklılığı ve hızı nedeniyle endüstriyel etiket baskısı için kullanılmaktadır. Balmumu kullanılan renkli termal yazıcılardan çıktılar, balmumu mürekkebi kazınabilir, ovalanabilir veya bulaşabilir. Bununla birlikte  3d otomatik transfer baskı presi, dayanıklılığı artırmak için polipropilen veya polyester gibi malzemeler üzerinde mum reçine bileşikleri ve tam reçineler kullanılabilir.

Termal Transfer Baskı Teknolojisi

Termal Transfer Baskı Teknolojisi (TTO) ve sublimasyon 3d transfer baskı makinası, sıcak damga ve silindir kodlayıcılar gibi geleneksel analog kodlama teknolojilerine göre bir gelişme olarak tasarlanmıştır. Termal transfer baskı, dijital teknolojiyi birçok gıda endüstrisinde yaygın olan esnek film ambalaj uygulamalarına getirir. Baskı işlemi, bir termal baskı kafası ve bir termal şerit kullanarak esnek bir filme veya etikete bir kod uygular. Teknoloji; günümüzde 3d transfer print gibi, paket üzerinde okunması kolay çok yüksek çözünürlüklü bir kod üretir ve aynı zamanda ambalaj filmi çiziminin ve tasarımının estetik kalitesinde herhangi bir bozulma olmamasına yardımcı olur.

Yüksek Çözünürlüklü Termal Transfer Baskı Teknolojisi

Sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi ile termal transfer baskı, yüksek çözünürlüklü (300 dpi) termal baskı kafası ve termal transfer şeridi kullanır. Yazıcı, şeritteki renkli pigmenti esnek ambalaja aktarmak için termal yazıcı kafasındaki belirli öğeleri ısıtır. Bu baskı işlemi, dakikada 400 paket gibi yüksek hızlarda kullanılabilir. 

  • 145×120-TTOtech-Ekonomik Çözüm
  • Ambalaj endüstrisi için ekonomik çözüm

Termal transfer yazıcıları (TTO) kolayca programlanabilir ve operatörün bir mesajdan diğerine hızlı bir şekilde geçmesini sağlar. Bu, eski sıcak damgalama ve silindir kodlayıcı ekipmanıyla ilişkili kalıpları ve silindirleri değiştirmek için gereken kesinti süresini ve çabayı azaltır. Gelişmiş TTO’lar veyahut a3 sublimasyon 3d transfer baskı makinesi, şerit gerginliğini hassas bir şekilde kontrol etmek için çift yönlü şerit sürücüleri kullanır. 

Gerçek Zamanlı Değişken Veriler

Termal transfer baskı dijital bir çözümdür, yani hem gerçek zamanlı bir saat hem de I / O iletişim yetenekleri içerir. Statik kodların yazdırılmasına ek olarak, gelişmiş sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi her bir pakete benzersiz veriler yazdırma yeteneğine sahiptir. Üretim ihtiyaçlarına bağlı olarak TTO, paketleme zaman damgaları gibi gelişmiş izlenebilirlik bilgilerini veya örneğin benzersiz seri numaraları ve ilgili barkodları içeren daha gelişmiş kodlar yazdırabilmektedir.

Termal transfer yazıcı veya 3d transfer baskı makinesi, kağıda bir baskı kaydetmek için ısı kullanan, darbesiz bir yazıcıdır. Bir termal transfer yazıcısı, termal transfer yazıcısının türüne bağlı olarak temas halinde balmumu bazlı mürekkebi normal kağıt üzerinde eriten veya noktaları özel kaplamalı kağıt üzerine yakan birçok küçük dirençli ısıtma pini içeren bir yazıcı kafasına sahiptir. Bir mikroişlemci, yazdırılan görüntüyü üretmek için hangi ayrı ısıtma pimlerinin ısıtılacağını belirler. Sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi, üzerine yazdırılacak kağıt veya ortamın tüm genişliğini kapsar. Termal transfer yazıcıları, barkodları, etiketleri, fiyat etiketlerini ve diğer özel yazdırma işlerini yazdırmak için popülerdir. İki tür termal transfer yazıcı vardır: direkt termal ve termal mum transfer.

Direkt Termal Yazıcı

ısıtılmış yazıcı kafasının üzerinden geçerken noktaları kaplamalı kağıt üzerine yakarak yazdırır. Doğrudan termal yazıcılar şerit kullanmaz; ancak son teknoloji olan st-420 sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi yeri geldiğinde kullanabilir.  İlk faks makineleri doğrudan termal baskı kullanıyordu.

Termal balmumu aktarımı: Bu tür bir yazıcı, balmumu bazlı mürekkep içeren bir termal transfer şeridi kullanır. Şeride ısı, mürekkebi soğuduktan sonra kalıcı olduğu kağıda aktararak eriten bir termal yazıcı kafası kullanılarak uygulanır. Tipik bir termal transfer şeridi üç katmandan oluşur: temel malzeme, ısıyla eriyen mürekkep ve temel malzemenin baskı tarafındaki kaplama. Kaplama ve taban malzemesi, mürekkebin yazıcı kafasına yapışmasını önlemeye yardımcı olur ve bu da düşük baskı kalitesine neden olabilir. Tek renkli ve renkli termal transfer şeritleri mevcuttur. Yazıcı kafasının her şerit değişimi arasında pamuklu çubuk ve izopropil alkol ile temizlenmesi önerilir.

3d Sublimasyon Transfer Baskı Makinası Fiyatları

3d sublimasyon transfer baskı makinasi fiyatları , yazıcının boyutuna ve içerdiği özelliklere bağlı olarak değişir. Kağıt, şerit ve yazıcı kafaları gibi sarf malzemelerinin maliyeti her iki yazıcı türü için yaklaşık olarak aynıdır. Baskı kalitesi yazıcıya, şeride, kağıda ve yazıcının saklandığı ortama, sıcaklığa ve neme bağlıdır. Üretim sektöründen ödünç alınan bir teknoloji olan termal transfer baskı, kitaplıklara çoğu kitap yüzeyine güvenilir bir şekilde yapışan dayanıklı, doğru, okunaklı ve çekici etiketleri yazdırmak için esnek bir yöntem sunar. Bir kitaplığın belirli ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş bir elektronik program tarafından yönlendirildiğinde, sublimasyon 3d otomatik transfer baskı makinesi, format ve işlevsellikte neredeyse sınırsız çeşitlilik sunar.