• Mermerciler San.Sit. 1.Cad. Konyalılar İş Merkezi No.1 Kat.3
  • info@erhantransfer.com.tr

Termal Transfer Etiket Çeşitleri

Termal transfer etiket çeşitleri; parlak, baskılı yüzeyleri ile kolayca tanınır. Net bir görüntüyü oluşturmak için etiket üzerinde eriyen ince rulo kullanılarak elde edilir. 

Termal Etiketler

Mürekkep, görüntü ortamın bir parçası olacak şekilde emilmektedir. Uygun ortamla eşleştirildiğinde, termal transfer etiket teknolojisi yalnızca ısı ve neme karşı dayanıklı değildir, aynı zamanda görüntü silinemez, bu da basılı etiketleri mevcut olan en dayanıklı hale getirir. Bu teknolojinin ek bir yararı, yazdırılan görüntünün sürekliliğidir. Termal transfer etiket çeşitleri, diğer isteğe bağlı baskı teknolojileriyle eşi benzeri olmayan bir görüntü kalitesi ve dayanıklılık sağlar.

Baskı performansının en yüksek seviyeye ulaşması için ve etiketlerin dayanıklılığını sağlamak için etiket malzemesini ve baskı boyasını dikkatlice eşleştirilmelisiniz. Kullanıcılar, doğru ortam-şerit kombinasyonunun yanı sıra özel yapışkanları seçerek, aşırı sıcaklıklara, ultraviyole maruziyetine, kimyasallara, sterilizasyona ve daha fazlasına dayanacak arşiv kalitesinde etiketler oluşturabilirler. Tipik thermal transfer label uygulamaları şunları içerir: ürün tanımlama, devre kartı izleme, kalıcı kimlik yaratma, örnek ve dosya takibi uygulamaları, envanter tanımlama, envanter tanımlama etiketleri, laboratuvar örnekleri, soğuk hava deposu ve dondurucular ve dış mekan uygulamaları gibi çeşitler…

Direkt Termal Baskı Avantajları

Termal transfer etiket çeşitleri, müşteriler markalarını geleneksel bir dokuma etiketin büyük kısmı olmadan tanıtmak istediklerinde kullanıldığını bilmekteyiz. Bir ısı presi veya ev tipi ütü kullanılarak doğrudan giysinize uygulanmaktadırlar. Kumaşla gerilirler, dokunulduğunda yumuşaktırlar ve cildi kaşındırmazlar.

Isı transferi, görüntüyü giysinin kendisine kopyalamak için basılı bir görüntünün alınması ve görüntünün doğrudan giysiye sabitlenmesi yöntemidir. Isı transfer süreci tasarımın basılı yüzeyin alt katmanlarına gömülmesini sağladığından, tasarım giysinin ömrü boyunca dayanır. Tüm bunların yanında transfer baskı fiyatları işletmeler çin oldukça makul rakamlardır.

Termal Etiketlerin Yapısı

Termal transfer etiket çeşitleri; ısıya, ışığa veya diğer faktörlere aşırı maruz kalırsa, yapısı gereği kararıp bozulma gösterir. Bununla birlikte metni veya barkodu okunmaz hale gelir. Bu nedenlerden dolayı, uzun ömürlü kullanım söz konusuysa ve hatta ömür boyu kullanım bekliyorsanız doğrudan termal baskı kullanılmanızı önermiyoruz. Transfer baskı kağıdı seçeneklerinin ve makbuz kağıtlarının ne kadar okunulur olduğu kullanım koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte; teknoloji, nakliye etiketleri, makbuzlar ve bilet basımı gibi birçok yaygın barkod yazdırma uygulaması için oldukça ideal ve kullanışlıdır. Direkt termal transfer etiket çeşitleri baskıdan sonra kimyasal olarak aktif kalır. Bu nedenlerden ötürü; termal transfer etiketler, UV ışınlarından zarar görmemesi adına bir ciltle kaplanır ve bu şekilde kullanımı gerçekleşmektedir.

Termal Transfer Baskı Avantajları

Termal transfer etiket çeşitleri; maksimum okunabilirlik ve taranabilirlik için net, yüksek çözünürlüklü metin, grafik ve barkod baskı kalitesi sağlamaktadır. Termal transfer baskı, uzun ömürlü görüntü kararlılığı sağlamaktadır. 

Termal transfer, neredeyse hiç israf olmaz; toplu veya tek etiket baskısına olanak tanır. Termal transfer baskı yazıcısı , neredeyse sınırsız çeşitlilikteki ortam stoğuna baskı yapabilir (çoklu form hariç). Basılacak malzeme dışında değiştirilecek veya yenilenecek sarf malzemesi bulunmadığından ötürü uzun vadeli bakım için maliyet çıkarmaz ve özellikle toplu siparişlerde oldukça kara geçmenize neden olur. Direkt termal transfer etiketleri için kullanılan yazıcıların çalıştırılması diğer birçok baskı teknolojisine kıyasla çok daha kolaydır. Bunun sebebi ise izlenecek veya yenilenecek mürekkep, toner gibi malzemelerin kullanılmamasıdır. Tüm bunların yanında transfer etiketleri geri dönüşümlü kullanılabildiği için ve ek malzemelere itiyaç duymadığı için oldukça çevre dostudur. Bu da son dönemlerde özellikle firmalar tarafından tercih edilmesindekii bir diğer etmendir.

Transfer Baskı Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Transfer baskı nedir ve hanfgi sektörler tarafından kullanılır sorularının cevabını sizler için araştırdık.

Termal transfer etiket çeşitleri, iyi taranabilirliğe sahip keskin baskı kalitesi sağlar. Direkt termal, yalnızca kısa bir raf ömrü gerektiren eşyalar için kullanışlıdır. Bunlar bir ayakkabı, herhangi bir giysi veyahut süs eşyası olabilir. Bu sebeple de etiket görüntüsünün gerektiğinden uzun ömürlü olmasına ihtiyaç yoktur. Örneğin, nakliye etiketleri ve makbuzları ideal uygulamalardır, ancak ürün etiketleri değildir.

Doğrudan termal yazıcılar tipik olarak nokta vuruşlu veya lazer yazıcılardan daha dayanıklı olarak üretilir ve hem endüstriyel hem de ofis uygulamalarında güvenilir çalışma sağlar. Termal transfer baskı presi yöntemi tekstil sekörü başta olmak üzere hemen hemen her sektörün vazgeçilmez uygulamasıdır.

Firmalar İçin Faydaları

Termal transfer etiket çeşitleri, maksimum okunabilirlik ve taranabilirlik için net, yüksek çözünürlüklü metin, grafik ve barkod baskı kalitesi sağlar.

Termal transfer baskı, uzun ömürlü görüntü kararlılığı sağlar. Termal transfer, neredeyse hiç israf olmadan toplu veya tek etiket baskısına olanak tanır. Öyle ki termal transfer baskı kağıdı toptan temin edilirse işletmeler için oldukça karlı duruma gelir. Uzun vadeli bakım maliyetleri nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer baskıya göre düşüktür.

Termal transfer baskı presi ikinci el temin edildiğinde ve baskı kağıdı toptan alındığında işletmeler kar zarar dengesinde karın çok yükseldiğini görecektir. Lazer yazıcılara kıyasla daha güvenilir olan bu baskı yöntemi, aynı zamanda venli çalışma ortamı da yaratır.

Termal Transfer Etiketlerin Dezavantajları

Termal transfer yazıcıları şerit gerektirdiğinden, tedarik maliyetleri direkt termalden daha yüksektir; ancak termal transfer baskı kafaları, doğrudan termal baskı kafalarından daha uzun ömürlüdür. Tek geçişli termal transfer etiket, üzerine çok az baskı yapılmışsa israf olabilir. Termal transfer şeridi, geri dönüşüm için kötü bir adaydır. Termal transfer yazdırmada optimum baskı kalitesi elde etmek için, şerit ve ortam alt tabakası uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde, yazıcı kafasından gelen ısı şeridi eriterek etiket üzerinde dahili yazıcı sorunlarına neden olabilir.

Termal transfer baskı yapan yerler doğrudan termal etiketler satın alırken, alıcılar, genellikle satın alma fiyatına yansıyan çeşitli malzeme sınıflarının mevcut olduğunun farkında olmalıdır. Daha ucuz malzemeler yazıcı kafasında daha aşındırıcıdır ve çok fazla kağıt tozu oluşturur. Bu, aşındırıcılık ömrünü kısaltacağından ve bu bileşen bir yazıcının en pahalı parçalarından biri olduğundan, yazıcı kafası üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. Logopak, yalnızca önde gelen Avrupalı ​​tedarikçilerden temin edilen mevcut en iyi kendinden yapışkanlı malzemeleri kullanır.  Doğrudan termal baskı, ısı ve ışık (flüoresan ve / veya doğrudan güneş ışığı) gibi çevresel koşullara karşı son derece hassastır.